Religia

Religia, wiele razy przy okazji różnych tematów powiązanych z bogami pisałem co myślę na tematy religijne. Dzisiaj tematom religijnym poświęcam cały wpis, wiara w bogów sięga początków ludzkości i chyba od zawsze towarzyszyła ludziom na ziemi. Myślę że kiedyś łatwiej można było uwierzyć w zjawiska cudów oraz boskiej nieznanej mocy będącej na ziemi.

Dawno temu ludzie nie znali przyczyny np. zaćmienia słońca co wykorzystywali mądrzejsi szamani którzy byli odpowiednikami obecnych księży.

Ludzie kiedyś nie znali przyczyn piorunów, śmierci, powodzi, dnia i nocy, łatwiej było sobie wytłumaczyć niezrozumiałe zdarzenia jako czary. Kiedyś nie było zdjęć i filmów, można było bez dowodów przekazywać legendy które mogły działać na zasadzie. Dziecięcej zabawy w głuchy telefon.

Kiedy pojawiły się możliwości niezbitych dowodów to cuda na ziemi przestały się zdarzać, kiedyś religie zmuszały do wiary a karą za niechęć było palenie na stosie, teraz w religii Islam za odejście od wiary jest kara śmierci, wszyscy terroryści którzy zabijają się i przy okazji innych przypadkowych ludzi robią to w imię. Allacha (terroryści często przy rekrutowaniu młodych samobójców obiecują sex z czarnookimi dziewicami jako nagrodę w niebie).

Richard Dawkins – krytykuje religię jako „niebezpieczny nonsens, który uczy wrogości wobec innych ludzi”. Po zamachu na World Trade Center i Pentagon wezwał do ostrzejszej krytyki światopoglądów religijnych.

Kiedyś ludzie nie znali działania substancji psychoaktywnych, po zapaleniu np. konopi indyjskich w różnych rytuałach mogli bardzo łatwo uwierzyć w obecność boga lub jego mocy na ziemi.

Bóg ma wiele imion a religia może być różna, Kościół Katolicki, Cerkiew Prawosławna, Protestantyzm, Islam, Hinduizm, Judaizm. Religie Chin i wiele innych mniejszych odmian wierzeń w boga.

Każda z tych religii różni się od siebie, niektóre mało a większość bardzo, wszystkim wyznawcom wmawia się że to ich bóg jest tym najważniejszym i jedynym na ziemi, załóżmy że ktoś się urodził w. Polsce gdzie dominująca religia jest Chrześcijaństwo, od małego uczy się człowieka modlić i często myli się fakty symboliczne z faktami historycznymi przez co religia jest nauczana w szkole tak samo jak np. historia.

Człowiek dorasta i przez lata przymuszania do wierzenia zaczyna wierzyć a niektórzy oddali by nawet życie za boga jedynego w którego wierzą, ale wystarczy by urodzili się w innej części świata co w naszych czasach jest normalne i wierzyli by już w zupełnie coś innego i tego innego boga by uważali za jedynego i prawdziwego.

Czy więc bóg jest inny na każdym kontynencie ? Czy jest możliwe że jest bóg wszechmogący, miłosierny który nie ma ochoty kiwnąć palcem gdy na ziemi szaleją wojny światowe i w okrutny sposób są zabijani jego niewinni wierni ? Czemu bóg nie sprawi by uczciwi i dobrzy ludzie mieli raj na ziemi. Nie byli oszukiwani przez innych którym jeszcze powinni nadstawić drugi policzek ? domyślam się co powiedzą wierzący że to próba a nagroda jest w niebie, tylko czy niebo istnieje ? czy niebo, nagrody są prawdziwe i inne dla każdej religii lub kontynentu ?

Robert Pirsig

Mam poważne wątpliwości co do nagrody która jest w niebie i samego nieba które jest moim zdaniem wymysłem by kontrolować ludzi, straszyć ich piekłem i zarabiać pieniądze. Temat kasy duchownych już omawiałem więc sobie daruje tym razem, prawdopodobnie to najbogatsza instytucja na świecie i dalej jej mało.

Pedofilia wśród zakonników to za sprawą ostatnich smutnych wydarzeń popularny temat, pedofilia jest zboczeniem które moim zdaniem wynika z próby oszukania natury a natura nie zna czegoś takiego jak celibat. Czasy informacji, wszechobecnej inwigilacji pokazują jaka jest prawda i jak często dochodzi do krzywdzenia małych dzieci przez duchownych. Dziś w obronie księży pedofilów staną Abp Michalik i tak powiedział:

„Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga.”

Dziecko szuka miłości bo w domu jej nie ma … i dla tego ksiądz musi dać miłość pedofilską bo innej chyba nie zna. To już są szczyty próby manipulacji wierzącymi, po paru godzinach. Abp Michalik przeprosił i powiedział że został źle zrozumiany. Paranoja a ludzie w kościele pewnie łykają to wszystko co im powie gościu w szpiczastej czapce …

Religia była kiedyś takim przewodnikiem co moralne i słuszne, co dobre a co złe. Dla ludzi którzy sami nie umieli znaleźć tej prawdy w sobie. Kiedyś łatwiej można było nabierać ludzi na zmyślone bajki lub pokolorowane legendy. Ale nadchodzą czasy w których można dokładnie zbadać co było np. 2000 lat temu i prędzej uwierzę w kosmitów niż w bogów.

Myślę że lepszy byłby świat gdyby ludzie oczywiście byli dla siebie dobrzy ale wierzyli tylko w rzeczy potwierdzone naukowo. Teligia jest czymś co po zdemaskowaniu uczyniłoby więcej szkody niż pożytku i chyba dlatego dalej w tym trwamy. Szkoda byłaby jednak w krótkim okresie czasu bo każdy by chciał rozliczyć oszustów i wielkich kłamców. Jednak na dłuższą metę uwolnilibyśmy się od manipulatorów naszego myślenia. Uwolnilibyśmy się od naciągaczy na kasę. Od marnowania cennego czasu na krok wstecz w nauce a nie krok w przód, następne pokolenia żyły. By w prawdziwszym świecie a globalnie wszyscy by się zbliżyli a nie dzielili.

Wierze że są rzeczy które jeszcze mało zbadała nauka i możliwe że jest coś podobnego jak szósty zmysł. Ja jako obywatel świata nie wierzę w innego boga na każdym kontynencie który każe wierzyć że on jest tym jedynym. Co za tym idzie nie wierzę w religię, cuda i nagrody w „niebie”.

Religia

6 komentarzy do “Religia”

  1. To prawda że jest wielu bogów na ziemi niczym w mitologi bogowie olimpijscy, tylko są podzieleni na różne kontynenty, szykują się poważne spory o pieniądze różnych kościołów np. w Polsce kościół Katolicki dostaje od państwa z podatków ludzi „dotacje dla: katechetów, na katolickie uczelnie, szkoły i przedszkola oraz kapelanów. Rocznie państwo wydaje na nie 1,65 mld zł.” do tego ZUS i inne to wyjdzie parę miliardów dla religii i to nie ważne czy ktoś wierzy czy nie, nie ważne czy ktoś wierzy w Islam, Prawosławie czy Judaizm każdy płaci na Katolików, dla czego będą konflikty ? bo coraz więcej osób myśli samemu i nie wierzy w bajki (niewierzący), coraz więcej ludzi wierzy w inną religie i np. w Niemczech za około 20 lat to Islam będzie większością u nas może za 50 lat i to oni będą chcieli te pieniądze, skoro jeżeli większością jest kościół katolicki i dostaje miliardy od państwa to jak inna religia będzie to ona będzie chciała dostawać miliardy od państwa. Do tego konflikty która religia jest prawdą ? np. Islam czy Katolicy są prawdziwi ? oczywiste jest to że nie może i to być prawda i to? żadni księża nie mają dowodów na swoje racje bo to jest zmyślone, widać już co się dzieje w Anglii, Niemczech, Francji itp. religia … szkoda słów …

    • Aż tyle co bogów olimpijskich było chyba nie ma teraz, jest też chyba mniej niż za czasów starożytnych, niesprawiedliwe jest to że każdy płaci na religię bo przecież nie każdy chce i nie każdy korzysta, a nawet jak korzysta to i tak czy msza czy sakramenty to się płaci osobno. Religia sama się wykończy, staną na przeciwko sobie wierzący różnych kościołów i zauważą że przynajmniej np. 6 z 7 księży ich okłamuje bo im wmawia że to jego bóg jest tym jedynym i prawdziwym, oby tylko nie byli to fanatyczni wierzący bo konflikty będą prowadzić do wojen. (link dodałem do cytatu) Ludzie dalej wierzą że morze może rozstąpić się przed człowiekiem …

  2. Chodzi o kasę, widać było jak się księżą bronili by kościół nie był z odpisów podatków, chcą mieć pewną kasę a nie liczyć że ktoś odpisze, nie będą chcieli jej oddać i to rzeczywiście będzie powodować konflikty bo wiadomo o co chodzi, nie o dobroć, pomaganie skromne życie w wierze, bogactwo i pieniądze no chyba nie ma wątpliwości że to jest priorytetem dla księży…

    • Miałem zamiar ominąć temat kasy, no tak bronili się że nie chcą 0.5 % z odpisu podając argument taki że to będzie więcej niż teraz mają 🙂 pierwsze się porozumieli ale później ocenili że NIE jak to nie każdy będzie na nas płacił ?? tylko ci co odpiszą ?? co łaska ?? NIE zgadzamy się każdy ma płacić, kassaa !! 🙂 będą mieć więcej ale nie chcą ? 🙂 nie mieli by więcej oczywiście, coraz mniej ludzi wierzy w bajki a tak czy wierzą czy nie płacić trzeba, do tego ci wierzący to w większości starsi biedni ludzie których już oskubali i odpis byłby mały, na wiele różnych akcji teraz można odpisać i nawet wierzący mogli by wybrać, chorego chłopaka na białaczkę czy dla dziewczynki na wózek inwalidzki itp. (koniec tematu kościół, kasa, religia)

Możliwość komentowania została wyłączona.