Lekcje religii w Polsce

Lekcje religii w Polsce to bardzo delikatny temat, większość rodaków nie wieży już w cuda, ale jakoś się to jeszcze trzyma. Dzięki samolotom, podróżowaniu czy emigracji, obok siebie żyją ludzie różnych wyznań. Kazania w Katolickim Kościele które mówią, że tylko ta religia jest prawdziwa i innych trzeba nawracać, są niemoralne i prowadzą do konfliktów z innymi Ludzmi.

Kiedyś w Polsce wierzyło 88 procent społeczeństwa, łatwiej było o organizacje i kazania. Teraz w katolicyzm wierzy około 33 procent Ludzi w Polsce. Jest też dużo Ukraińców którzy mają swoją religie, za chwilę dzięki demografii będzie dużo Muzułmanów.

Jak dla mnie jest oczywiste że trzeba oddzielić Religie od Państwa. To ludzie wierni powinni utrzymywać swoje kościoły a nie wszyscy z podatków. Ktoś jest np. Żydem a musi płacić na Chrześcijan i to jest złe. Albo jest dużo ludzi niewierzących a tez się ich okrada na rzecz religii, która ma duże wpływy z budżetu państwa.

Lekcje religii w Polsce.

Teraz jest myślenie co z tym zrobić, proponuje się zmniejszenie lekcji religii katolickiej w. Polskich szkołach, ale jak np. do klasy chodzi. 44 procent Ukraińców, to po co im Religia z Watykanu jak mają swoją.

W szkole powinno być religioznawstwo i nauka o wszystkich religiach, trzeba skończyć z nauczaniem że tylko Chrześcijaństwo jest prawdziwe. Powinno się uczyć o wszystkich religiach na Ziemi, a wybór która im pasuje zostawić Ludziom.

Religia – real blog eu (real-blog.eu)


„Lekcje religii mają zostać w szkołach, ale jej finansowanie zostanie ograniczone do jednej godziny w tygodniu. Zapowiedziała nowa minister edukacji Barbara Nowacka. W programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET europoseł PiS Karol Karski opowiedział się za pozostawieniem dwóch godzin. „

  • „W tej chwili mamy optymalny wariant ukształtowany na podstawie praktyki wielu lat. Nie ma co wzniecać dodatkowych sporów. Potrzebny jest system etyczny, który będzie przekazywany młodym ludziom, w szkole odbywa się nie tylko katecheza religii katolickiej, ale też np. prawosławnej – przekonywał.”

Lekcje religii w szkołach do zmiany. Jest głos z Kancelarii Prezydenta (radiozet.pl)