Papierosy zakazane2 w UE

Papierosy zakazane2 w UE. Papierosy pali dużo osób, umiera przedwcześnie z tego powodu więcej ludzi niż od. AIDS, kokaina, heroina, alkohol, wypadki samochodowe, ludobójstwa razem wziętych. W Polsce palenie jest głównym czynnikiem zgonów na raka płuc umiera rocznie 20 tysięcy osób. UE walczy z palaczami i zakazała sprzedaży smakowych odmian trucizny, zakaz wejdzie w życie za 8 lat. Coraz częściej mam wrażenie że media są sprzedajne i okłamują ludzi. Więc póki mi się będzie chciało to będę pisał jak ja. To odbieram a nie jak chcieliby dziennikarze by to było odbierane.

Papierosy zakazane2 w UE

Komentarz który często się słyszy odnośnie tej sytuacji to taki że polska jest największym eksporterem i ubędzie miejsc pracy. Moim zdaniem to ściema by zwiększyć ilość miejsc pracy i zlikwidować bezrobocie politycy wiedzą co zrobić ale tego nie chcą. Trzeba zmniejszyć opodatkowanie pracy ale w taki sposób da się pieniądze ludziom a mniej. Trafi do polityków co im nie jest na rękę, lepiej to wytłumaczy. Pan specjalista 😉 Chodzi tu oczywiście w dużej mierze o pieniądze które państwo zarabia na sprzedaży. A nie o miejsca pracy, tanim kosztem robi się syf a sprzedaje się drogo niczym dopalacze tylko z opóźnionym zapłonem.

Słyszy się czasami komentarze że Polska walczy z palaczami. Napisy na paczkach papierosów by zniechęcić palaczy itp. ale już słychać że to ściema. Polska tak walczy by palaczy nie ubywało, bo wraz z nimi ubędzie około 15 miliardów dochodu rocznie ze sprzedaży papierosów.

Następny powód dla czego rządzący nie chcą by palaczy ubywało to oczywiście śmierć. 20 tysięcy ludzi rocznie umiera i nie trzeba im płacić emerytur.

Rozumiem UE że smakowych chce zakazać. Mnie od fajek zawsze odciągał smród a teraz jak są pachnące papierosy to łatwiej jest spróbować. Zapalić i mocno się uzależnić w większości przypadków na całe życie, które kończy się w. 97% śmiercią spowodowaną bezpośrednio od palenia trucizny.

Nowe opakowania papierosów

Może niech się posłowie i media określą walczymy z palaczami papierosów. Bo śmiertelność jest duża albo nie walczymy bo dochody państwa są ważniejsze ? Teraz wychodzi na to że media które robiły programy. Zachęcały ludzi do rzucenia palenia, mówiły tyle o szkodliwości nagle wszystkie zmieniły zdanie i stoją w obronie korporacji tytoniowych.

Na koniec dodam że nie jestem jakimś fanatykiem zakazów, nigdy nie paliłem ale też nie chce by komuś zabraniano jeżeli sam ma ochotę kurzyć. Mi palacze nie przeszkadzają byle nie palili w mojej obecności i miejscach publicznych. Lepiej byłoby oczywiście gdyby po prostu edukować ludzi a wybór zostawić każdemu człowiekowi. Ale wiadomo jak jest w polityce nie ważne co byłoby dobre ważne gdzie pachnie śmierdzący interes.

(tak bardzo walczy się z marihuana która nikogo nie zabiła i jest milion razy mniej szkodliwa, wsadza się do więzienia palaczy… A tak teraz media wspierają tytoniowe koncerny które zabijają miliony ludzi na całym świecie, co tu jest złem? Co jest szkodliwe ? nie ważne, ważne jest to na czym jest interes)

 Waldemar Kasta – Łatwopalni

Papierosy zakazane

13 komentarzy do “Papierosy zakazane2 w UE”

 1. poruszyłeś sedno. Zawsze ważniejszy będzie zysk. Nikt nie zwraca uwagi na zdrowie obywateli. Zachorują, to pójdą do lekarza. Będą pieniądze. Umrą, to pójdą na cmentarz. Zarobi ktoś inny.

  Według mnie większy nacisk powinien być położony na uświadamianie. Każdy zakaz można złamać, a palący i pijący zawsze znajdą jakiś sposób.

  • Niestety dziś ważniejszy dla polityków jest zysk, jak i dla większości ludzi ale może kiedyś będziemy się kierować innymi priorytetami, zasadami, uczuciami, myśleniem o przyszłości nie tylko naszym a także pokoleń które będą żyły za 100 i 1000 lat.

 2. Moim zdaniem w naszym kraju jest straszna nagonka na palaczy. Tak jak tepi się marychę, tak samo za chwilę traktowani będą palacze. Nie jestem nałogowcem, ale zanim zaszłam w ciążę, od czasu do czasu lubiłam sobie dymka puścić. Wkurza mnie myśl, że w przyszłości ktoś mógłby mi tego zabronić.

  • Mnie bardzo denerwuje polityka państwa która kierowana jest tak by jak najwięcej oskubać obywateli, np. fotoradary które były inwestycją rządu by zarobić kasę … jak się okazało zapisanie w budżecie pieniędzy z mandatów nie sprawdziło się, jak jeden fotoradar przynosi 100.000 zysku rocznie to nie znaczy że 10 razy tyle puszek przyniesie dziesięć razy więcej pieniędzy, jak raz czy drugi zapłacimy to następny będziemy uważać, politycy myśleli że zawsze ludzie będą się nabierać lub nigdy nie nauczą się jeździć przepisowo, denerwują mnie kary za przechodzenie na czerwonym świetle mimo że nic nie jedzie w odległości 100 metrów, denerwuję mnie wydawane dużych pieniędzy np. na ściganie zazwyczaj małolatów którzy palą trawkę, to są setki milionów rocznie a jacy z nich przestępcy ? nawet jeżeli by to szkodziło równie mocno jak papierosy to jest niemoralne by zamykać za to do więzienia.

 3. Niby wszystko dla ludzi ale ludzie są zbyt zachłanni i nie umieją nie których rzeczy przyjmować z umiarem . A Marihuana jest również szkodliwa jak i te papierosy ale wiadomo interesy się kręcą więc tak to jest

  • Oczywiście umiar jest potrzebny we wszystkim nawet w jedzeniu, jednak nie zgodzę się z tym że jest równie szkodliwa co powszechnie dostępne papierosy czy alkohol, proszę posłuchać ekspertów którzy potwierdzą prawdę która jest przed polakami ukrywana tak jak byśmy żyli w matrix, najprostszym dowodem jest to że nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku bezpośrednio spowodowanego paleniem marihuany, możliwe że są jakieś wady nawet kawa czy sól jest czasami źle odbierana przez organizm ludzki zwłaszcza jak jest spożywana bez wspomnianego wcześniej umiaru. Papierosy tylko w naszym kraju zabijają tysiące osób rocznie, jeżeli politycy lub przeciwnicy marihuany kierują się naszym zdrowiem, to w pierwszej kolejności powinni zabronić sprzedaży alkoholu i papierosów a nie kryminalizować palaczy, mi głównie chodzi o to by nie karać więzieniem na 3 lata kogoś kto sobie zapali skręta i to jest dla mnie chore.
   [youtube https://www.youtube.com/watch?v=FjHt6ZG01xk?rel=0&w=420&h=315]
   [youtube https://www.youtube.com/watch?v=Fxo2sR0IXpY?rel=0&w=420&h=315]

 4. Na co byśmy nie popatrzyli, wszystko rozbija się o kasę. Ubój rytualny ma być legalny, bo jak nie stracimy miliard złotych rocznie, przez papierosy umierają ludzie, ale nie tracimy kasy, dzieci trafiają do rodzin zastępczych i przeżywają piekło z ludźmi, którzy nigdy by ich nie wzięli gdyby nie 2 koła miesięcznie na głowę, ściągają do nas toksyczne odpady z połowy Europy, bo dostajemy za to kasę.
  I nikogo nie obchodzi nasza przyszłość, nasze dobro. Liczy się tylko kasa.
  Pozdrawiam.

  • Racja dla większości ludzi wszystko kręci się w okół kasy, dopóki prawie wszystko będzie można kupić nic się nie zmieni. Zaciekawiło mnie stanowisko wszystkich mediów które stanęły murem za wielkimi koncernami tytoniowymi, niby chodzi o miejsca pracy a tak na prawdę chodzi politykom o wpływy ze sprzedaży trucizny która zabija ludzi hurtowo, niby wszyscy walczą z palaczami papierosów programy, audycje, porady itp. a jakby się im udało i by ludzie przestali palić 🙂 politycy byliby załamani bo miliardów by brakowało w budżecie, do tego ludzie by dłużej żyli co też nie jest im na rękę z oczywistych powodów. Media wmawiają ludziom że np. marihuana to narkotyk, wielkie zło a ludzie mają klapki na oczach i nie widzą prawdy, trawka nikogo nie zabiła i jest nieporównywalnie mniej szkodliwa od papierosów ale za jej posiadanie idzie się do więzienia nawet na 3 lata, a coś co zabija tylko w Polsce dziesiątki tysięcy ludzi jest legalne i powszechnie dostępne, jestem pewny że kiedyś ludzie to zrozumieją tak jak to że ziemia nie jest płaska, ale martwi mnie że tak długo to trwa, niby prosta sprawa posłuchać ekspertów najnowszych badań i odkryć prawdę ale ludzie dalej wieżą w zabobony, większość polaków myśli że marihuana to trucizna przypalając w tym samym czasie papierosa. Jeżeli w palącej się trawie czy papierosie, prostej rzeczy Polacy nie potrafią się przebić przez ogłupianie mediów i poznać prawdę, to co się dziwić że w trudniejszych sprawach związanych z np. gospodarką są robieni w konia tak jak im w wiadomościach poda się „fakty”. Trochę się rozpisałem i zboczyłem z tematu 🙂 pozdrawiam

 5. Prawda jak wiadomo jest taka,że każdy ma inną. Poza tym to co podają media to czysta propaganda, powiedzą to co chce ktoś, kto ma więcej kasy. Pomijając już fakt , że wiele rzeczy wzajemnie się wyklucza. Rzekomo znane osobistości, wielkie niby autorytety są sprzedajne, i mimo iż wiedzą jak wygląda „prawdziwa” prawda (chociaż moim zdaniem prawda jest zawsze tylko jedna) mówią bzdury żeby na tym zarobić. Dlatego nie ma co się dziwić zwykłym ludziom, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i jak te barany idą stadem za wszystkim, co tylko usłyszą. Mnie najbardziej wkurza fakt, że ludzie, którzy nami rządzą robią nas (że się tak brzydko wyrażę) w ch**a i wykorzystują naszą naiwność, żeby się jak najbardziej obłowić. Może i jestem naiwna, ale wierzę, że w końcu wszystko wróci do normy, bo tak dalej być nie może.
  Pozdrawiam! 😉

  • Miło przeczytać coś takiego, fajnie że jest coraz więcej ludzi którzy dużo rozumieją, dokładnie tak samo myślę. Też wierzę że może być lepiej i że w końcu będzie, pozdrawiam 😉

 6. Ja również się cieszę, że nie jestem osamotniona w moich poglądach 😉
  Pozdrawiam!

  • „Czasami wolałbym nie wiedzieć, Czasami wolał nie rozumieć” ale to tylko czasami, świadomość sprawia że jesteśmy czasami smutniejsi niż nieświadomi, ale bez wątpienia lepszą opcją jest wiedzieć więcej 😉 pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.