Fotowoltaika najtańszym prądem

Fotowoltaika najtańszym prądem, miałem kiedyś takie przeczucie że to powinna być taka przyszłość. Palenie w elektrowniach węglem jest tanie jakkopalnie odkrywkowe, i nie bierze się pod uwagę np. Zdrowia.

A może bierze się pod uwagę zdrowie i chęć szybkiego uśmiercenia ludzi ? nie płacąc im nic emerytury… nie, myślę ze żadnego Rządu w Polsce bym o to nie podejrzewał. Zresztą nie ważne czy to prawda czy nie, nadszedł już czas na darmowy prąd, wyobraźcie sobie koparkę krypto walut zasilaną z akumulatorów które zasila Słońce ^ ^, perpetuum mobile ? dopóki świeci słońce


Fotowoltaika najtańszym prądem

„Energia elektryczna pozyskiwana z fotowoltaiki jest najtańszą dostępną w historii. Nowelizacja ustawy planowana przez rząd może znacząco ograniczyć możliwości jej rozwoju w Polsce.

Już w 2020 r. Międzynarodowa Agencja Energetyczna informowała, że prąd z energii słonecznej jest obecnie najtańszym źródłem energii. W krajach rozwiniętych jest tańszy niż prąd pozyskiwany ze spalania węgla lub gazu. W Unii Europejskiej stanowi obecnie 7,3 proc. miksu energetycznego i jest sektorem energetycznym z największym wzrostem w 2022 r. Moc elektrowni słonecznych w UE wzrosła w 2022 r. o imponujące 47 proc.”

Fotowoltaika najtańszym źródłem prądu. Rząd utrudni jej rozwój? (msn.com)

3 komentarze do “Fotowoltaika najtańszym prądem”

  1. tradycyjny prąd w Polsce może drożeć100% co rok, bo wojna, bo nie ma węgla itp. darmowe źródła energii będą tanieć ^ ^,

Możliwość komentowania została wyłączona.