Rolnicy i Putin

Rolnicy i Putin uderzają w Ukrainę, bardzo mi jej szkoda bo gdy sobie to wyobrażę. Że Polskę rozbiera Rosja i Niemcy, wielki bul… Dziwie się Rolnikom że mają taki duży problem do państwa które akurat Putin mocno zabija, i słowo zabija jest bardzo łagodne w porównaniu z tym co tam się dzieje.

Ostatnio w naszym kraju była Szefowa Unii Europejskiej i obiecała, setki miliardów euro pieniędzy, w tym częściowo bezzwrotnych dotacji nie pamiętam dokładnie ile. Pani Ursula von der Leyen obiecała też pomoc rolnikom, ale oni nie słuchają i poszerzają strajk.

W takiej ciężkiej sytuacji na Ukrainie, wysypywać ich sól i zboże na tory , to też w pewnym stopniu bestialstwo. Przepraszam strajkujący ale nawet karetek nie przepuszczać ? Myślę że powinniśmy bardziej pomagać Ukrainie, czy strajkujący na prawdę mają taką ciężką sytuację ?

Słyszałem że mogli swoje zboże sprzedać po 1000 złoty, a teraz są wściekli że ktoś prywatnie kupił sobie za 50 złoty. Ja wiem że to surowiec jakiejś podstawowej potrzeby, że jak się uzależnimy od innych firm, to później mogą nad dyktować warunki itp. Przecież wystarczy zrobić odpowiednie zapasy, i kupować na wolnym rynku, strajkujący rolnicy, czemu ja nie mogę kupić od kogoś innego taniej i lepiej ?

Powinien być wolny rynek na całym świecie, a nie uprzywilejowane grupy które żerują na reszcie społeczeństwa. Ukraina lub jej część i tak wejdzie do UE, Unia Europejska przeniesie rolnictwo w tamte rejony. Mają najlepszą Ziemię do upraw, bez sensu płacić za jedzenie dużo więcej, skoro można mniej.

W naszych regionach może być „dolina krzemowa” Europy, możemy przecież robić inne rzeczy nie musimy jedzenia. Słyszałem ostatnio że jeden obrót wiatraka daje na trzy dni prądu, to są jakieś nowoczesne turbiny Niemieckie. Przy naszych wielkich podwyżkach za prąd, które u nas musza się zacząć, to może byćdobry interes. Rolnicy to nie tak że tylko krytykuje, daję też rozwiązania.

Taka farma wiatraków może zasilać pobliskie miasto, pomyślcie sobie. Wiatraki postawić i leżaczek, bo przy takich cenach za prąd które nam zgotowały inwestycje w kopalnie węglowe. Lepiej będzie produkować tańszą energie, energie która nie zanieczyszcza powietrza, dzięki temu będziemy zdrowsi. Bo przecież o zdrowie najbardziej chodzi, a w tym przypadku Zdrowie i pieniądze. Czego chcieć więcej, zaraz pełno aut elektrycznych będzie w naszych miastach. Dzięki temu Rosja nie zarobi tyle na Ropie i nie będzie problemów z Ukrainą.

Rolnicy i ich obrońcy u Stanowskiego – real blog eu (real-blog.eu)

Rolnicy i Putin.

1 komentarz do “Rolnicy i Putin”

Możliwość komentowania została wyłączona.