Nasus

kNasus z League of Legends to dla mnie jeden z najlepszych zawodników. Różnie to bywa w walkach drużynowych i czarowaniu. Przeciwników bo zwycięstwo zależy od wszystkich ale w walkach 1 v 1 mam 99,9 % wygranych walcząc faraonem.

Grałem ostatnio trochę rankingowych meczy i zauważyłem że przywoływacze też zaczynają dostrzegać wielką moc którą dysponuje .

Nasus, w grach których brałem udział był często wybierany, czemu akurat ten bohater jest taki dobry ? co sprawia że na tle innych staje się wyróżniać i bezlitośni zabijać przeciwników ?

Od razu przejdę do najważniejszej rzeczy czyli wysysające uderzenie, jeżeli . Nasus zabije małego stwora za pomocą tego uderzenia jego następny atak tym uderzeniem zwiększy się o 3 punkty. Jeżeli zrobi to samo na bohaterze lub dużych stworach jego moc wzrasta o 6 punktów ! Ta umiejętność sprawia że w późniejszej fazie gry bohater ma ogromnie duży atak dzięki. Któremu wbija w ziemię każdego innego zawodnika popularnej ligi.

Na zdjęciu wpisu które jest zrzutem ekranu z gry widać że dodatkowy. Atak za pomocą tego uderzenia zwiększony jest o 132 punkty. Mimo że gra była krótka a przeciwnik Master. Yi nie osiągnął nawet 18 poziomu, najlepszy mój wynik z normalnej gry to. 567 dodatkowych obrażeń przy użyciu tej umiejętności co powoduje miażdżenie przeciwników.

O najważniejszym napisałem by nie trzymać w niepewności a teraz o reszcie umiejętności które też są dobre. Duszożerca – to pasywna (zawsze włączona) umiejętność która wykrada życie a moc tego wzrasta wraz z lvl. Uwiąd – Nasus postarza cel, zmniejszając jego prędkość ruchu oraz ataku wraz z upływem czasu. Bardzo przydatna umiejętność szczególnie z zawodnikami atakującymi z odległości, dzięki spowolnieniu można szybko dojść i zaatakować np. wysysającym uderzaniem.

Duchowy Ogień – Nasus uderza w cel duchowym płomieniem, zadając obrażenia i redukując pancerz przeciwników. Którzy na nim staną, też fajna umiejętność w połączeniu z wysysającym uderzeniem które łatwiej się przebija przez zmniejszony pancerz bohatera. Na koniec super umiejętność: Furia Pustyni – Nasus wywołuje potężną burzę piaskową, która poniewiera wrogami. Podczas jej trwania otrzymuje premię do zdrowia, zasięgu ataku, zasięgu rzucania zaklęć i wysysa maksymalne zdrowie przeciwników. Zmieniając je w dodatkowe obrażenia.

Lubię walczyć 1 v 1 bo wtedy gra nie wymaga dobrze zgranego zespołu trzech lub pięciu ludzi, wynik bitwy jest tylko zależny ode minie a nie od całego zespołu przywoływaczy. Stoczywszy wile bitew na arenie treningowej uważam Nasu za najlepszego, uniwersalnego zawodnika którym dość łatwo się wygrywa, jeżeli ktoś chce się ze mną zmierzyć to z góry podejmuje rękawice z każdym i zapraszam do świata League of Legends 😉

Nazwa Nasus przypomina mi: „Nemes – słowo pochodzenia greckiego, używane dla oznaczenia chusty wiązanej w charakterystyczny sposób przez starożytnych Egipcjan zapewne dla osłony przed słońcem. Chustę taką wiązano w ten sposób, że osłaniała ona czoło, barki i plecy. Chusta w złoto-błękitne pasy uważana była za jedną z koron królewskich.” źródło Wiki. Nasus

Nasus

Powiązana z Nemes jest też skórka do Nasus która zmienia go w faraona a jego wygląd przypomina mi Echnatona (reformatora) władce Egiptu, według niektórych źródeł ten faraon był kosmitą i może z tego wynika jego ogromna moc w League of Legends 🙂 inne źródła mówią o chorobie „zespół Marfana” i przez to miał charakterystyczną wydłużoną twarz, ale Echnaton to już inna historia a Nasus to przyszłość 😉