Syria2 celem ataku

Syria2 celem ataku spodziewa się ataku ze strony Ameryki ale czy do tego dojdzie ? ONZ jest przeciwne i nie ma szans na międzynarodową koalicję która by wsparła Barack Obama, czy obrona ludności cywilnej Syrii przerodzi się w międzynarodowy konflikt ? Czy to jest dobre rozwiązanie by Ameryka interweniowała w tej sprawie ? O co tak na prawdę chodzi, czemu w cywilizowanym świecie dalej musi trwać walka i muszą zaczynać się następne wojny ? Trudne pytania i chyba nieliczni potrafili by prawdę powiedzieć na ten temat.

Lotniskowiec Nimitz, Syria

Ja oczywiście nie wiem jak to się skończy i czy w ogóle zacznie, wiem że nie powinno być ataków terrorystycznych, wojen, niewolniczej pracy, używania jakiejkolwiek broni przeciw ludności cywilnej i wielu innych rzeczy. Powodem przypuszczalnego ataku jest Sarin, a gdyby zabito tysiące niewinnych cywilów za pomocą pistoletu to już jest dopuszczalne i na pewno nie spotkało by się z ostrą reakcją władz Ameryki…

Trudna sprawa ale ktoś powinien stanąć w obronie krzywdzonych ludzi przez reżim, dyktatora czy złych ludzi. Nie w każdym zakątku świata jest tak rozwinięta inteligencja by unikać krwawych wojen, mam szczęście żyć w. Europie i nam raczej nie grożą wojny no chyba że gospodarcze czy internetowe ale to inny temat. Historia Syrii jest trudna i może w końcu ten zakątek świata spotka zasłużony koniec rozlewu krwi i cierpienia. Może w końcu nastąpi koniec wojen na świecie a pieniądze na zbrojenia pójdą na np. naukę, pewnie to szybko nie nastąpi ale może kiedyś.

Fajny komentarz człowieka który mówi jak jest : Syria

https://real-blog.eu/

Druga części wiadomości z za oceanu wygląda na jakieś osobiste porachunki. To że rodzice załatwiają pracę dzieciom lub im pomagają w jakiś sposób to normalne i czy takie złe ?

Fakt że jeżeli np. ktoś się nie nadaje a pracę w urzędzie dostaje  jest kijowe, bo mógłby ją dostać ktoś kto ma idealne predyspozycje. Tak jest na całym świecie i w każdej dziedzinie że pomaga się znajomym lub rodzinie. Czy my gdybyśmy mogli nie pomogli byśmy swoim dzieciom ?

Wyrwane z kontekstu wypowiedzi Pana Tomasza Lisa smutne… prawdopodobnie prawdziwe ale kto robi z tych ludzi baranów ? … kto podaje wiadomości stronnicze, układa ramówkę z papki i próbuje kontrolować ludzi przez telewizje ? … To rządzącym na rękę by ludzie byli. Baranami których łatwiej kontrolować i przez media realizują swoje cele, np. Ostatnio w mediach głośno było że Polska ma straszne problemy bo. UE każe zwrócić 40 milionów, parę dni o tym trąbili jakby to była najgorsza wiadomość o politykach. Robiąc szopki kto za to odpowiada itp.

jak się to ma do tego że Polska dostanie 106 mld euro z budżetu UE na 2014-2020 ? Ile już w sumie dostaliśmy kasy z UE ? Przecież to są ogromne kwoty nieporównywalne z tą malutką karą. Albo jak się ma te jednorazowe 40 milionów które są według mediów wielkim problemem. Do co rocznych 50 miliardów samych odsetek od długu publicznego ? Który cały czas rośnie a rząd dalej bierze pożyczki zamiast spłacać.

Nie wierze w nic już: Syria

2 komentarze do “Syria2 celem ataku”

  1. jak by nie było wojna to nic dobrego ….. cóż czasy mamy takie że mniejsze czy większe konflikty to chleb codzienny XXI WIEKU niestety….

    • Czasy nie łatwe ale myślę że lepsze niż te w których były wojny światowe, może za 50 lat i te co teraz są będą proporcjonalnie mniejsze od tych co były mniej więcej 50 lat temu …

Możliwość komentowania została wyłączona.