Statystyki 21.08.2013

Statystyki, długo nie dodawałem wpisu na temat moich statystyk. Na początku chciałem częściej dodawać tego rodzaju wpisy i zajmować się głównie pozycjonowaniem. Jak to czasem bywa plany się zmieniły i pozycja w. Google nie jest priorytetem we wpisach, choć to z pewnością kluczowe dane na temat oglądalności i popularności strony internetowej. Myślę że dobrze się stało i za namową pewnej osoby rzadziej będę pisał o statystykach. Choć temat pozycjonowania jeszcze nie raz się pojawi bo mnie bardzo ciekawi.

Odwiedziny mapa świata

Statystyki którymi dysponuje to Google Analytics oraz Narzędzia dla webmasterów też. Google, nie ma co to najpopularniejsza przeglądarka ma najlepsze informacje o stronach internetowych i ja też korzystam z tego darmowego dobrodziejstwa. Fotki z serii: Obecnie w witrynie 1-8 nie są realnym odzwierciedleniem odwiedzających stronę. To najlepsze momenty w które akurat trafiłem przeglądając statystyki, nie jest tak zawsze że stronę odwiedza wielu ludzi. Bywają różne momenty i różne działania które powodują czasami wzrost oglądalności a czasami spadek.

Ostatnio na stronie głównej z boku umieściłem miernik PageRank, jest to wskaźnik popularności strony w wyszukiwarce. Google w skali od 0 do 10, dla przykładu strona google.pl ma punktów. 7 na dziesięć możliwych ja na razie mam 2, po naciśnięciu miernika PageRank odnośnik przenosi na witrynę prchecker.info i każdy może sobie sprawdzić pozycję swojej strony w najpopularniejszej wyszukiwarce.

Wcześniej pisałem o zrzutach ekranu z serii: Obecnie w witrynie 1-8 teraz o reszcie która już jest odzwierciedleniem rzeczywistych danych podsumowując niektóre raporty, dane mam bardziej szczegółowe ale to co podaje to wystarczy bardziej nie trzeba np. płci, orientacji czy ilość wierzeń religijnych wyznawanych przez ludzi odwiedzających mój blog.

Następne statystyki przechodzą do archiwum wpisów choć dziś i jutro to świeży raport.

1 komentarz do “Statystyki 21.08.2013”

Możliwość komentowania została wyłączona.