Ile w kopercie dla księdza

Ile w kopercie dla księdza, większość Ludzi się zastanawia ile teraz płaci się księdzu po kolędzie. Różnie to bywa, zależy od miejsca i księdza. Inflacja oczywiście też wchodzi w grę, choć ofiara w kopercie jest dobrowolna.

Różne są normy i wierzenia, w kopercie Księdzu powinno się dać tyle, na ile kogo stać. Jeżeli rodzina na prawdę nie ma to powinna się nie krępować i powiedzieć, ksiądz jest Osobą duchowną, on nie potrzebuje pieniędzy do życia. Chodzi mi o to że ksiądz nie musi się martwić o wyżywienie i życie na emeryturze.

Jak pokazuje ostatni przykład z Dąbrowy Górniczej, nawet ksiądz wielki grzesznik ma zapewnione jedzenie i służbę na starość. Wracając do tematu, jeżeli masz na koncie to daj, ale jeżeli finansowo jest słabo to nie krępuj się nie dać. Ksiądz zrozumie, ponieważ powinien być inny niż materialista.

Koniec religii – real blog eu (real-blog.eu)

Ile w kopercie dla księdza


Kraków. Wytyczne w sprawie kolędy

Niecodzienne listy wpadły do skrzynek mieszkańców krakowskiego osiedla i od razu, za sprawą ich nadawcy, przyciągnęły uwagę. Proboszcz przekazał szczegóły dotyczące kolędy. Sprawę opisuje portal wp.pl.

– Nie ukrywam, że byłam szczerze zdziwiona, kiedy zobaczyłam zawartość koperty, którą ktoś z parafii wrzucił do mojej skrzynki. Od kilku lat nie przyjmujemy księdza po kolędzie i zawsze jest to krępująca sytuacja, gdy trzeba mu odmówić. Wielu z moich znajomych wychodzi wtedy z domu i wraca dopiero, gdy ksiądz opuści blok albo udają, że ich nie ma w domu, aby uniknąć „konfrontacji” – opowiada wp.pl pani Agnieszka z Krakowa.

Dostali wytyczne w sprawie kolędy. Ksiądz wspomniał o „kopercie” (msn.com)

2 odpowiedzi na “Ile w kopercie dla księdza”

Możliwość komentowania została wyłączona.