Koniec religii

Koniec religii w szkołach może być bliski, Koalicja Obywatelska mówi że ma większość i będzie rządzić. Potwierdzają eksperci, choć Prezydent jeszcze tego nie rozumie. I podda pod głosowanie dwóch kandydatów, z PiS Mateusza Morawieckiego i z koalicji która ma większość, Donalda Tuska.

Starcie tych dwóch Tytanów polityki, będzie miało ogromne znaczenie dla kościoła. Jeżeli wygra PiS to z pewnością, dalej będzie kościół katolicki finansowany z budżetu Polski. A jeżeli wygra Donald Tusk, to możemy iść w stronę Europy zachodniej.

„Policja na Sycylii aresztowała proboszcza jednej z parafii, który zażądał 100 euro za odprawienie uroczystości pogrzebowej. Duchownemu postawiony został zarzut wyłudzenia pieniędzy.” onet.pl

Jest Oświadczenie Prezydenta – real blog eu (real-blog.eu)

Paru księży w życiu poznałem, byłem kiedyś długo ministrantem i czasami teraz też się spotykamy, na różnych uroczystościach w kościele. Myślę że większość księży jest spoko i ta „nasza” religia nie jest już taka zła, jak kiedyś np. 200 lat temu, gdy paliła na stosie mądrych ludzi…

Fajnie kiedyś powiedział Prezydent USA, żyjemy już w świecie wielu religii, i powinno się nauczać religioznawstwa jeżeli już. Powinno się trzymać religie z daleka od polityki i już czas by każda, była sobie równa a nie lepsza czy gorsza.

Koniec religii
Koniec religii

„Co się stanie, jeśli religia zostanie przeniesiona do sal katechetycznych? Episkopat rozważa nowy plan.

Coraz więcej dzieci i nastolatków wypisuje się z lekcji religii. Wycofania religii ze szkół chcą także dorośli: jak wynika z sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej i RMF FM aż 48,4 proc. ankietowanych stwierdziło, że lekcje religii powinny odbywać się na parafiach. Co zaskakujące, zdanie to powielają zwolennicy wszystkich ugrupowań politycznych.”

Płatne lekcje religii? Episkopat ma nowy plan (msn.com)