Elektryki a bezrobocie

Elektryki a bezrobocie – „Europejski komisarz Thierry Breton wprost mówi, że przejście na elektryki pochłonie kilkaset tysięcy etatów w motoryzacji. A branża jest jednym z największych pracodawców w. Europie” Auta elektryczne spowodują duże bezrobocie, czy to jest powód by dalej kupować ropę i gaz dla aut z np. Rosji ?

Dla mnie to nie jest ciemna strona aut tylko jasna, ten komisarz nie wziął pod uwagę że znikną tęż niektóre warsztaty samochodowe. Auta elektryczne nie wymagają wymiany olejów i dużo mniej się psują.

Bardzo dziwi mnie takie podejście do życia i świata, może dalej będziemy wypłatny nosić listonoszami a nie przelewem ? będą mieli prace listonosze…. Rozumowanie tego polityka jest takie że lepiej nich ludzie robią prace bezsensowne niż ma być bezrobocie, tylko my odbiorcy za to płacimy.

Elektryki a bezrobocie


„Przestawienie światowej motoryzacji na napęd elektryczne będzie wymagało znacznej redukcji etatów w fabrykach samochodów. Unijny komisarz Thierry Breton wprost mówił, że z Europy może zniknąć kilkaset tysięcy etatów w motoryzacji. Już wkrótce swoje plany zwolnień będą realizować największe globalne marki i dostawcy komponentów. A zdaniem ekspertów na tym może się nie skończyć. Fala nie ominie też Polski.”

„Przejście na samochody elektryczne doprowadzi do likwidacji setek tysięcy miejsc pracy w całym łańcuchu dostaw. W całej ponieważ Unii Europejskiej będzie to ok. 600 tys.” – przyznawał w listopadzie Thierry Breton, unijny komisarz do w wywiadzie dla włoskiego dziennika „Coriere della Sera”.

Ciemna strona samochodów elektrycznych. Nadciąga fala zwolnień w motoryzacji (businessinsider.com.pl)

1 komentarz do “Elektryki a bezrobocie”

  1. gdyby np. odkryto że można energie elektryczną czerpać za darmo z obrotu Ziemi i wysyłać ją bezprzewodowo, to tacy eksperci powiedzą: no to elektrownie będzie trzeba zamknąć dużo ludzi w firmach straci prace. . . darmowa energia elektryczna jest zła bo ktoś straci prace …

Możliwość komentowania została wyłączona.