Bruce Lee

Bruce Lee

Bruce Lee, dziś rocznica narodzin Lee Hsiao Lung, amerykański aktor i mistrz sztuk walk pochodzenia chińskiego. Filozof, ikona kina akcji, znany jako Bruce Lee. „Jeli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz.

Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko.” Pamiętacie te filmy ? ah to było to, czysta technika i ogromny talent, nie to co później gdzie skaczą po drzewach ninja 🙂

Przypomnę parę jego cytatów bo warto:

„Wyg­ry­waj bez pychy, przeg­ry­waj bez urazy.”

„Jeśli spędzasz zbyt wiele cza­su myśląc o czymś, nig­dy te­go nie dokonasz. ”

„Wal­ka unik­nięta to wal­ka zwyciężona. ”

„Naucz się wstrzy­mywać za­dawa­nie ciosów, aż będziesz mógł do­sięgnąć przeciwnika. ”

„Zaw­sze bądź sobą, wy­rażaj siebie, miej wiarę w siebie, nie poszu­kuj ludzi suk­ce­su po to aby stać się ko­pią ich osobowości.”

„Wo­da może płynąć, al­bo niszczyć. Bądź wodą, mój przyjacielu.”

„Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok.”

„Jak tre­nujesz, tak będziesz walczyć.”

„Ty­powy człowiek jest zlep­kiem ru­tyny, idei i tradycji.”

„Wyt­rzy­małość można szyb­ko stra­cić jeśli przes­ta­nie się pra­cować nad jej utrzymaniem.”

„Pop­rawną jest mak­sy­ma, że dob­ry atak jest naj­lep­szą obroną”

„Wspa­niałym mo­men­tem do wyp­ro­wadze­nia ata­ku jest chwi­la, gdy prze­ciw­nik przy­goto­wuje atak.”

Jak dla mnie super cytaty 🙂 mam jeszcze jeden z lektury którą właśnie przerabiam: „...stopniowo zaczynamy zdawać sobie sprawę, że nie możemy ani tolerować, ani przyzwalać na upokarzanie drugiego człowieka. Godząc się na to, upokarzalibyśmy samych siebie.” też fajne. Poniżej, chyba najpopularniejszy film z wielkim wojownikiem słowa i pięści.

25.09.2019 – Mój pierwszy idol, autorytet który był mądry i potrafił doskonale się obronić.

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

15 komentarzy do “Bruce Lee”

 1. Mistrz Zen pewnego potrafił wskakiwać do wody pod największym wodospadem i nis tąd ni zowąd pojawić się na brzegu. Nigdy uczniowie nie widzieli, jak to robil, że nic mu się nie stało.
  Pewnego razu jeden znich zapytał:
  Jak to robisz, Mistrzu…
  – Ja nic nie robię. Wskakuję do wody i… ona mnie niesie.
  Zrozumiałeś, co Mistrz chcial powiedziec uczniowi? 🙂 To, że gdy zaufasz, to woda NIC Ci nie zrobi – nie utopisz się. Na takiej mocnej wierze Chrystus chodził po wodzie. Ciekawe, co Ty na to… 🙂

  1. Jakby to była scena z filmu komediowego, pomyślał bym uczniowie to wzięli za przesłanie, a po prostu prądy tak płynęły że do brzegu mogło go skierować 🙂 jeżeli oczywiście przeżył by taki skok, kto się boi wody nie nauczy się pływać, ale z drugiej strony jeżeli ktoś się nie boi i ufa może po niej chodzić ? 🙂 ciężko teraz zaufać komuś na słowo, (np. Amber Gold itp.itd.) a chodzenie po wodzie polega na tym że błogosławieni którzy uwierzyli a nie widzieli. Pewności tutaj nie mogę mieć ale obstawiam że nikt po wodzie nie może chodzić, oprócz Bogów 🙂

 2. Nie tylko Bogowie. Także Ci, którzy mają tak mocną wiarę, jak oni sami. To siła w ludzkim umyśle. Drzemie na razie, ale kiedyś… kto wie. A slyszałeś o tummo? Poszukaj wiadomości na ten temat – niesamowite jest ludzkie cialo i umysł!

  1. O tummo jeszcze nie słyszałem, „wprawni w praktyce mnisi potrafią podnieść temperaturę palców dłoni i stóp aż o 8 °C” u nich „ciało-umysł” to jedność, nie można leczyć ciała nie lecząc umysłu, ciekawe, ale czy każdy mnich może się nauczyć takiego czegoś ? czy może potrafią to nieliczni, w innych narodach też zdarzają się wybitne jednostki np. umysłowe jak Albert Einstein który też z matematyką robił cuda, najnowsze dane o tummo są z 2002 roku, czy ci mnisi jeszcze są czy to historia?

 3. Pojęcia zielonego nie mam, czy są jeszcze, czy ich nie ma. Ale wyczytałam gdzieś, że są klasztory, w których mnisi sie tego uczą, wszyscy, bez wyjątku. Mam przygotowany post na ten temat, ale nie wiem jeszcze, kiedy go opublikuję. Na razie mam wiersze.

 4. A dziękuję. 😉 Dawid, nie wiem, jak ja to zrobiłam, ale naprawiłam laptopa. :0 Miałam kolorowe paseczki na ekranie i koniec, tylko się włączał bez funkcji awaryjnej, a zaraz potem gasł. Nie wiem jak to zrobiłam, przetwarzalam, odzyskiwałam i patrz…

  1. Cieszę się że wszystko gra i udało się zrobić komputer, Elu ale satysfakcja jest ? 🙂 kobieta nowoczesna, żadnych komputerów się nie boi 🙂

 5. Nie miałam innego wyjścia – albo ja, albo on ;))) Witaj, Dawid.

  1. Witaj Elu 🙂 miło Cię znowu gościć, niedawno temu rozmawialiśmy o wierze i motywacji, tak bardzo chciałaś zrobić, nawet nie wiesz jak ale komp ożył, a może to cud ? 🙂 żartuję, pewnie z Twoją pomocą programy się same naprawiły.

 6. A cos tam klikałam, jak kazało. 😉 To nie był cud. 😉

  1. A skąd wiesz że jakaś moc nie poszła nawet od Papieża 🙂 rykoszetem albo ze względu na odległość nie trafiło gdzieś w cel tylko w Ciebie 😉 Papierze przecież czynią cuda i co do tego nikt nie ma wątpliwości.

 7. เปรียบเทียบประกันรถยนต์คุณต้องการพูดคุยกับเราเกี่ยวกับเราหรือไม่? – Easy Comp ติดต่อเรา
  เปรียบเทียบประกันรถยนต์ชั้นหนึ่งใน 10 งวดผ่อน 0% นาน 6 เดือน – prakuntook.com

  1. คิดว่าคุณรู้ได้อย่างไรว่าฉันเข้าใกล้การต่ออายุการประกัน? โชคดี 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.