Nobel dla UE

Nobel dla UE. Większość opinii które dziś widziałem i słyszałem jest krytycznie nastawiona dla tego Nobla. Niektórzy używają argumentów że Pokojową Nagrodę Nobla powinna dostać osoba. Inni że to kryzys i nie ten czas. Wiem że nie jest kolorowo i niektóre państwa są bardzo bliskie bankructwa. Są też różne strony interesów i konflikty słowne między liderami państw.

Nobel dla UE

Myślę że Pokojowa Nagroda Nobla należy się Unii Europejskiej. Jest liderem na świecie w walce z zanieczyszczeniem środowiska.

Ochrona środowiska jest droga mimo to Unia wie że to słuszna droga. Tu nie kasa najważniejsza jest a Idea i pozostawienie następnym pokoleniom jak najczystszą ziemię. Pomaga biedniejszym państwom (nam też ogromnie pomogła, tablice informacyjne są chyba wszędzie). Niektórzy podają argument, to za mało że nie ma wojny. Pewnie tak powinna wyglądać normalność ale może docenić to że zapanował niepodważalny pokój między państwami w Europie. Jakby inne regiony świata inne kontynenty i państwa, tak samo szybko dochodziły do mądrości demokracji, pokoju, dobra dla sąsiednich biedniejszych państw to byłby raj na ziemi 🙂

Niestety większość państw i ich wielkie głowy nie chcą dobra dla wszystkich. Najlepiej niech będzie dobrze nam kosztem innych. Mimo tych patriotyzmów co wychwalają tylko swoje państwa jako najlepsze. Wierzę że kiedyś się uda zrobić raj na ziemi.

Nobel dla UE

2 komentarze do “Nobel dla UE”

Możliwość komentowania została wyłączona.