650 osób straci pracę

650 osób straci pracę w firmie Levi Strauss mieszącej się z Płocku, będą to głownie kobiety i sytuacja w regionie zacznie się pogarszać. To już następna duża firma w Polsce, która planuje zakończenie działalności.

Wysokie koszty produkcji są powodem, dla którego w krajach azjatyckich można wyprodukować spodnie taniej. Co więcej, jeśli chodzi o energię elektryczną z prądu przemiennego, którą odkrył Nikola Tesla, jego praca nie jest jeszcze zakończona. Prąd powinien być przesyłany bezprzewodowo, podobnie jak Wi-Fi, i najlepiej, gdyby był darmowy, czerpany z np. energii obrotu Ziemi.

Dekady inwestowania w węglowe elektrownie, zaczną się odbijać czkawką w naszym kraju. Bo może okazać się że w droższym Monako, taniej można produkować, dzięki darmowej energii elektrycznej. Pomijając już te koszty prądu, patrząc na najważniejsze „zdrowie”, po co nam te węglowe elektrownie. Przecież każdy może mieć już swoją, przydomową czy nawet na bloku dachu, czy ścianach.

650 osób straci pracę w firmie Levi Strauss.

Polska ma za dużo węgla – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Polska ma za dużo węgla, trzeba ograniczać produkcje. Co było by, jeżeli energetyka nie wyłączała by falowników zdalnie. Ile było by zdrowej energii gratis, może kiedyś. Nie chce oceniać, było jak było, ale już starczy dziadostwa. Produkujmy zdrowy prąd z wiatraków itp. nawet Atomowe Elektrownie są lepsze, dają tanią czystą energię.

Deawuide (@deawuide) • Zdjęcia i filmy na Instagramie


Inspirowane Biznesinfo:

„Firma Levi Strauss ogłosiła zamknięcie swojej produkcji w Płocku. W związku z tym około 650 osób straci swoje stałe zatrudnienie. Okazało się, że pracownicy nie są zadowoleni z odpraw, jakie proponuje im pracodawca. Już w najbliższy czwartek zaplanowano pierwsze pikiety. W ubiegłym tygodniu właściciel poinformował media, że fabryka ta, będąca jednocześnie ostatnim zakładem firmy w Europie, będzie funkcjonować jeszcze tylko do połowy czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *