Polska ma za dużo węgla

Polska ma za dużo węgla, szykuje się następny duży problem z górnikami. Dla mnie to normalne że jeżeli mamy pompy ciepła, fotowoltaikę i np. klimatyzację, możemy nią grzać w zimę i nie potrzebujemy węgla.

Dużo jest mądrych ludzi, którzy nie chcą psuć sobie powietrza w koło. Ale też za zepsute powietrze trzeba słono płacić np. węgiel, a można mieć czysty tlen za darmo. Wystarczy trochę zainwestować, nie rozumiem czemu eksperci zaskoczeni. Już niedługo w np. Europie Zachodniej, nie będą potrzebować w ogóle węgla.

Polska ma za dużo węgla, trzeba ograniczać produkcje. Co było by, jeżeli energetyka nie wyłączała by falowników zdalnie. Ile było by zdrowej energii gratis, może kiedyś. Nie chce oceniać, było jak było, ale już starczy dziadostwa. Produkujmy zdrowy prąd z wiatraków itp. nawet Atomowe Elektrownie są lepsze, dają tanią czystą energię.

Prąd – REAL BLOG EU (real-blog.eu)


Prąd drożeje, to normalne u nas w kraju gdzie większość energii elektrycznej wytwarzana jest z węgla. Węgiel jest coraz droższy, bo trzeba coraz głębiej po niego zjeżdżać. Związki zawodowe nie pozwalają zmieniać kopalni bo górnicy stracą pracę, i koło się zamyka. Do tego inne kraje mają węgiel tanio na powierzchni, a nie 1000 metrów pod ziemią.

Deawuide (@deawuide) • Zdjęcia i filmy na Instagramie


Inspirowane businessinsider.com.pl:

„A to nie wszystko, bo dane te nie obejmują surowca składowanego w portach, u dystrybutorów czy będącego w zasobach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Eksperci szacują, że realne zapasy węgla mogą sięgać nawet do 20 mln ton.”