Żyć 100 lat

Żyć 100 lat, to fajny serial dokumentalny który chce pokazać pewne nawyki ludzi. Którzy żyją ponad 100 lat i są w dobrej formie. Ludzie którzy chcą żyć dłużej powinni między innymi się cały czas ruszać, np. Japończycy. Którzy długo żyją siadają na ziemi i wstają paręnaście razy dziennie, i ten ruch dobrze działa na nasz organizm, co może być powodem tego że żyjemy dłużej.

Może wiek emerytalny powinien mieć 100 lat ? Jeżeli chcemy być zdrowi i długo żyć to trzeba się ruszać, a jak już robić coś to może dla dobra wspólnego Ziemian. A nie sobie w ogródku. Może nie powinniśmy się bać wieku emerytalnego 77 lat ? tylko może jakaś lżejsza praca później i przecież fajnie się pracuje.

Po co kończyć karierę zawodową, spójrzmy na Bidena prezydenta USA, przypomnijmy sobie profesora Bartoszewskiego. Mam też Babcie która długo żyje być może, dla tego że ma dużo ruchu na działce.

Myślę że wiek emerytalny 67 lat nie jest taki zły, choć rozumiem że w niektórych zawodach to niemożliwe. Zawsze można przejść póxniej do lżejszej pracy nie koniecznie trzeba iść na emeryturę np. po 30 latach.

Żyć 100 lat

„Mieszkańcy dwóch bardzo różniących się od siebie niebieskich stref — greckiej wyspy Ikaria i półwyspu Nicoya w Kostaryce. Są w świetnej formie dzięki diecie i tradycji.”

Żyć 100 lat: Tajemnice niebieskich stref | Oficjalna witryna Netflix