Picie piwa

Picie piwa

Picie piwa to ostatnio popularny temat, często widzę filmy na YouTube i wpisy na portalach że nawet jedno piwo szkodzi. Nie pamiętam kiedy dokładnie zacząłem pić piwo, ale myślę że mniej więcej w wieku. 30 lat, jakoś od małego widziałem w koło jak alkohol niszczy ludzi.

Postanowiłem że nigdy nie będę pił ale gdy pojechałem do. Niemiec do pracy, zobaczyłem dobre i tanie 🙂 zrozumiałem że można wypić piwo i jechać autem, legalnie i normalnie się zachowując. Nie rozumiem tej nagonki na browara bo myślę że niepasteryzowane (prawdziwe) nie jest takie złe.

W obronie piwa powiem że może ochronić przed zawałem w 44% mniej więcej, więc jeżeli komuś grozi zawał i może umrzeć za parę miesięcy, to gdy będzie pił piwo pożyje parę lat. Wiadomo że alkohol niszczy wątrobę ale też pomaga się wyluzować. A stres może być dużo groźniejszy niż wątroba zalewana jednym piwem na tydzień.

Jako ciekawostkę powiem że najnowsze zegarki zwłaszcza IPhone, idealnie wyłapują migotanie przedsionków i mogą uratować życie.

Wracając do tematu, rozumiem że każda ilość alkoholu szkodzi naszemu organizmowi, ale myślę że znając umiar można czasami się napić i lepiej się bawić niż całkowicie bez, i być może przez to ciągle spięci. Picie piwa w odpowiednich ilościach, moim zdaniem nie jest takie złe.

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide