Zasiłek pogrzebowy ma wzrosnąć o 75%

Zasiłek pogrzebowy ma wzrosnąć o 75%, zgodnie z obietnicami złożonymi przed wyborami. Donald Tusk, który zamierza zmienić przepisy, może dotrzymać tej obietnicy. Uważam, że to krok w dobrym kierunku.

Przeczytałem kilka komentarzy i często spotykam się z negatywnymi opiniami, że grabarze, księża i inni zaraz będą chcieli więcej pieniędzy. Mówi się, że rząd nie dysponuje własnymi środkami i musi je ponieważ pozyskiwać poprzez podatki. Jest normalne, że ceny rosną i że z czasem ludzie otrzymują wyższe wynagrodzenia. Zasiłek pogrzebowy od dłuższego czasu nie pokrywa kosztów pogrzebu, a państwo powinno zapewnić minimum socjalne, które by to gwarantowało.

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego państwo powinno finansować takie świadczenia, jeśli na przykład ktoś nigdy nie oszczędzał pieniędzy i umiera w biedzie – to jego problem. Jednak zawsze pamiętam, że jest osoba, która przez całe życie odprowadzała składki do ZUS. Umiera w wieku około 64 lat i traci setki tysięcy złotych. Uważam, że zasiłek pogrzebowy powinien wynosić co najmniej 44 tysiące złotych, a na co ludzie te pieniądze wydadzą, to już ich decyzja.

Zasiłek pogrzebowy ma wzrosnąć o 75%.

Frustruje mnie myślenie o dzieciach, których rodzice nie dożyli emerytury, a państwo, czyli ZUS, przejmuje wszystkie zgromadzone środki. Wypłacając jedynie cztery tysiące złotych. Panie Donaldzie, uważam, że to bardzo dobra decyzja i ją popieram. Jeszcze chyba to nie jest przesądzone, ale mam nadzieje że się zmieni.

Cyrk – real blog (real-blog.eu)

Jak dla mnie ponieważ to normalna sprawa w której walczą strony. Rozumiem lidera partii Janusza Palikota który chce zakończyć układy, ręka rękę myje i koleżeństwo, zastąpić to solidarnością bez barier, widzimy świat jest on otwarty i różny. Nie od wieków i na wieki taki sam bo trochę fakty się pozmieniały. Widzimy że są różni ludzie, różne obyczaje i religie. Wracając do kasy. Jeżeli ktoś jest na pensji publicznej to czy opinia publiczna ma wgląd i czy może mieć wpływ. Na premie nadawane samemu sobie bez powiadomienia.

Jedna odpowiedź do “Zasiłek pogrzebowy ma wzrosnąć o 75%”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *