Unia Europejska przyjęła pakt migracyjny

Unia Europejska przyjęła pakt migracyjny, a Polska zagłosowała przeciwko przymusowej relokacji imigrantów. Interesuje mnie pewna kwestia, którą nasi posłowie rozważają po analizie dokumentów. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że będziemy zobowiązani, podczas gdy Donald Tusk zapewnia, że nie będziemy musieli tego robić.

Dezinformacja jest dla mnie bardzo niepokojąca, zwłaszcza gdy my, Polacy, nie możemy jednoznacznie ustalić, gdzie leży prawda, a kto mija się z nią. Może europejskie dokumenty są na tyle złożone, że naszym urzędnikom trudno je zrozumieć. Niektórzy twierdzą, że oznaczają one jedno, inni są przekonani, że znaczą coś innego. I może się okazać, że Unia Europejska ma zupełnie inną interpretację.

Unia Europejska przyjęła pakt migracyjny.

To jest podobne do sytuacji, gdy sąd skazuje kogoś na długoterminowe więzienie, a prezydent uznaje tę osobę za niewinną. Jeśli Pani Szydło mówi w telewizji, że musimy coś przyjąć, a Pan Tusk twierdzi, że nie. To może jakiś profesor lub inna mądra osoba, na przykład Elon Musk, powie nam, kto mówi prawdę, a kto nie.

Sędzia Tomasz Szmydt ubiega się o azyl na Białorusi – real blog (real-blog.eu)

Sędzia Tomasz Szmydt ubiega się o azyl na Białorusi, ponieważ zastanawiam się, dlaczego proces ten trwa tak długo. Media od kilku dni intensywnie o tym informują. Sugerując, że może być długoletnim szpiegiem Białorusi. Zastanawiam się, dlaczego nie ogłoszą od razu udzielenia mu azylu, czy może trwają jakieś negocjacje dotyczące informacji. Które posiada i może przekazać.


Inspirowane Wprost.pl i TVN Fakty

„We wtorek 14 maja Unia Europejska przyjęła dziesięć dokumentów, które tworzą tzw. pakt migracyjny. Chodzi m.in. o rozporządzenie dotyczące tzw. mechanizmu dobrowolnej solidarności. Zakłada on, że solidarność będzie obowiązkowa, ale relokacja dobrowolna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *