Wyżyna Krakowsko-Częstochowska: gdzie warto się wybrać?

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Jest jedną z tych krain, które mogą urzec każdego. Piękne krajobrazy, ciekawe trasy turystyczne oraz zabytki, obok których trudno jest przejść obojętnie – oto Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po terenie Jury? Oto atrakcje, które zasługują na szczególne wyróżnienie.

Zamek Pieskowa Skała.


Bliskość Krakowa, położenie na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego oraz ciekawa placówka muzealna. Która mieści się w zamkowych murach – oto główne atrakcje, dla których warto pojawić się na terenie zamku w Pieskowej Skale. A że w sąsiedztwie zamku wznosi się słynna Maczuga Herkulesa. Zainteresowanie turystów tym miejscem jest ogromne.

Zamek Ogrodzieniec.


Najsłynniejsze i najpotężniejsze ze wszystkich Orlich Gniazd przyciąga majestatyczną sylwetką i ciekawą historią. Tu, u stóp Góry Zamkowej, czeka na turystów malownicza ruina oraz liczne legendy. Dzięki którym wizyta na terenie Podzamcza koło Ogrodzieńca staje się niezapomnianą przygodą. Ciekawe spacery, spotkania z Czarnym Psem. Wizyta w „katowni Warszyckiego” oraz spacer na pobliską Górę Birów – to tylko wybrane atrakcje, dzięki którym w rejonie zamku Ogrodzieniec nudzić się nie można.

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska i Zamek w Olsztynie.


Bliskość Częstochowy, malownicze otoczenie oraz imponujący rozmiar. Oto czynniki, dzięki którym zamek Olsztyn stał się tak ważnym punktem w programie niejednej wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wysoka wieża, kwadratowa Wieża Sołtysia oraz pozostałości murów zamkowych – oto atrakcje. Z jakimi spotkamy się w trakcie spaceru po zamkowym wzgórzu. I tu nie brak ciekawych legend, zatem do Olsztyna chętnie zaglądają i miłośnicy historii. I ci, którzy lubią odwiedzać tajemnicze miejsca.

Mirów i Bobolice.


Dwa zamki, oddalone od siebie o niespełna 2 km, są kolejnymi skarbami. Dzięki którym wycieczki po terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej dla każdego z nas stać się może wspaniałym doświadczeniem. Pokonanie Grzędy Mirowskiej, zwiedzanie odbudowanego zamku w Bobolicach oraz spacer wokół ruin warowni w Mirowie – oto najciekawsze propozycje dla tych, którzy w ciekawy sposób chcą spędzić wolny czas w tej części województwa śląskiego.

Zamek Rabsztyn.


Kolejna ciekawa budowla. Starannie zabezpieczona i częściowo odbudowana w ostatnim czasie, znajduje się w niewielkiej odległości do Olkusza, w miejscowości Rabsztyn. Ruiny tutejszego zamku to cenna pamiątka oraz rewelacyjny punkt widokowy. W rejonie zamku nie brak ciekawych tras pieszych, zatem każdy miłośnik aktywnego wypoczynku może tu spędzić czas w niezwykle atrakcyjny sposób.

Piękne zamki lub ruiny strażnic, przyrodnicze atrakcje oraz wspaniałe krajobrazy – takie niespodzianki czekają na nas w niemal każdej jurajskiej miejscowości. To obszar, którym warto się zainteresować, szczególnie w chwili, gdy chce się poszerzać wiedzę o Polsce, a jednocześnie spędzać czas w aktywny sposób.

4 odpowiedzi na “Wyżyna Krakowsko-Częstochowska: gdzie warto się wybrać?”

Możliwość komentowania została wyłączona.