Ojców – Jurajskie atrakcje

Ojców. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska kojarzona jest przede wszystkim z Ojcowem. Doliną Prądnika oraz parkiem narodowym, którego głównym celem jest ochrona tutejszej przyrody. Faktycznie – Ojcowski Park Narodowy to obszar idealny dla tych, którzy kochają piesze wycieczki. Kontakt z cennymi zabytkami oraz spotkania z niezwykłą przyrodą. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Na co w pierwszej kolejności powinni zwrócić uwagę turyści odwiedzający Ojców?

Bliskość Krakowa oraz położenie w sercu Ojcowskiego Parku Narodowego to wielkie walory Ojcowa. Niewielkiej miejscowości, która cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów. Na zaglądających tu turystów czekają wspaniałe zabytki, takie jak zamek z czasów Kazimierza Wielkiego, oraz atrakcje przyrodnicze.

Takie jak Jaskinia Ciemna czy Grota Łokietka. W czasie wycieczki po tej miejscowości można ujrzeć wiele ciekawych ostańców skalnych oraz źródełek, takich jak Źródło Miłości, znajdujące się w pobliżu skalnej Bramy Krakowskiej.

Ojców to ważny punkt na turystycznej mapie województwa małopolskiego, a jednocześnie – jedna z najważniejszych atrakcji na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Fakt, że bez problemów można tu znaleźć tanie noclegi, liczne atrakcje oraz gęsta sieć szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych – wszystko to sprawia, że turystyka w tej części Jury od lat ma się doskonale.

Ojców – to wieś w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Skała, na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, w Dolinie Prądnika, na Szlaku Orlich Gniazd.