Wywiad z Anną Nemś w Radio Zawiercie

Wywiad z Anną Nemś w Radio Zawiercie uświadomił mi wiele kwestii, na przykład konieczność utylizacji beczek na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej. Osiedle to jest potocznie znane jako Przyjaźń, choć oficjalna nazwa brzmi Kądzielów.

Pani Przyszła, prezydent, od dawna pomaga biednym rodzinom, organizując wakacje dla ich dzieci. W tym roku wybór padł na Darłówek, co uważam za wspaniałą inicjatywę. Anna Nemś zasługuje na uznanie, ponieważ mało który zamożny człowiek dzieli się swoim majątkiem z dziećmi. Dziećmi, które nie ponoszą winy za to, że nie mogą spędzić czasu na wypoczynku. Na przykład nad morzem, gdyż sytuacja finansowa ich rodziców jest od nich niezależna. Dzieci są naszą przyszłością i każda inwestycja w nie jest cenna, ponieważ to one w przyszłości będą zmieniać świat, nawet z pozycji prezydenta miasta.

Kolejną interesującą informacją jest ta dotycząca ZGK Zawiercie. Okazuje się, że planowano przetarg na dwa budynki sortowni, jednak miasto go unieważniło, a sprawa trafiła do prokuratury. Na chwilę obecną dyskusja na ten temat jest ograniczona. Mimo upływu pięciu lat, sytuacja nie uległa zmianie i wydaje się, że ktoś powinien ponieść za to odpowiedzialność.

Wywiad z Anną Nemś w Radio Zawiercie, Anna Nemś poruszyła również temat kwiatów w doniczkach. Zwracając uwagę na wysokie koszty i problemy z oddychaniem roślin. Zauważyła, że wymaga to od ludzi porannego podlewania, co jest nieefektywne ekonomicznie. Anna zasugerowała, że lepszym rozwiązaniem jest zakładanie ogrodów, rozsypywanie ziemi i sadzenie roślin. Taka jednorazowa inwestycja nie pociąga za sobą dodatkowych miesięcznych kosztów, które są związane z utrzymaniem doniczek z kwiatami.

Podobała mi się oszczędność Łukasza Konarskiego, gdy zwalniał zastępcę prezydenta, sugerując, że jest on zbędny i generuje koszty rzędu 10 tysięcy miesięcznie. Może na tym zaoszczędził, ale w innych projektach generuje dodatkowe wydatki. Podobnie jest z ZGK, gdzie mógł panować porządek, a jednak nadal nie funkcjonuje to sprawnie i ekonomicznie.

Kolejna kwestia, która przyciąga moją uwagę, to mieszkania popadające w ruinę w różnych częściach miasta Zawiercie. Możliwe byłoby udzielenie rabatu, na przykład 44%, na ich zakup pod warunkiem przeprowadzenia remontu, takiego jak docieplenie budynku itp. Niektóre dzielnice mogłyby na tym zyskać, stając się bardziej atrakcyjne, zamiast odstraszać zrujnowanymi kamienicami.

Łukasz Konarski skrytykował Annę Nemś – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *