Pewien polski imigrant w Wielkiej Brytanii

Pewien polski imigrant w Wielkiej Brytanii twierdzi, że Brexit jest przyczyną wielu problemów. Gdy Zjednoczone Królestwo wnosiło wkład do Unii Europejskiej, ludzie narzekali, a teraz, gdy sytuacja się zmieniła, również są niezadowoleni, choć mogłoby być gorzej.

Gdyby Anglia była w tak złej sytuacji, mogłaby otrzymywać pomoc socjalną z UE, ale to nigdy nie miało miejsca i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Bogaci bogacą się szybciej niż biedni, ale zdarzają się wyjątki, a czasami państwa bankrutują. Uważa, że gdyby Zjednoczone Królestwo nie opuściło Unii Europejskiej przez Brexit, ludzie nadal by narzekali, tym razem np. na konieczność przyjmowania uchodźców w ramach relokacji.

Ten Polak wydaje się mieć typowy dla Polaków charakter – ciągłe narzekanie. Gdyby nie Brexit, miałby problem z dużą liczbą imigrantów i brakiem pracy. Teraz, jak wynika z jego słów, brakuje rąk do pracy. Może ma firmę w Anglii i potrzebuje pracowników za niskie wynagrodzenie. Z tego punktu widzenia można go zrozumieć, ale jeśli jest zwykłym pracownikiem, to sytuacja po Brexicie może być dla niego korzystna.

Pewien polski imigrant w Wielkiej Brytanii.

Jeśli sytuacja jest gorsza po Brexicie, nie oznacza to, że byłoby lepiej, gdyby Wielka Brytania pozostała w UE. Dla globalnej wspólnoty lepiej, gdy państwa łączą się i są solidarne. Jednak z punktu widzenia dobra konkretnych państw, nie zawsze jest to korzystne dla społeczności krajowej. Na przykład, gdyby USA połączyło się z Meksykiem, byłoby to idealne rozwiązanie dla handlarzy kokainą bez granic, ale. USA straciłoby na tym, gdyby musiało się solidarnie dzielić.

David Cameron walczy z imigrantami – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Zarobki się zmniejszą bo pracodawcy zawsze szukają oszczędności i wolą zatrudnić kogoś kto będzie pracował za połowę tego co wcześniej. Czy w takiej sytuacji płacenie zasiłków na dzieci które nie mieszkają w. Polsce tylko w Rumuni czy Bułgarii byłoby czymś sprawiedliwym ? David Cameron


Inspirowane www.newsweek.pl

„Pokaż mi choć jedną, słownie jedną rzecz, która sprawiła, że brexit polepszył życie w Zjednoczonym Królestwie. Nie ma żadnej! – uważa. Tomasz Górski, Polak mieszkający w Londynie. – Ja mówię to, co mówią mi nie tylko Polacy, ale również moi brytyjscy znajomi. Słychać narzekania od rana do wieczora, na wszystko. Na podróżowanie, na ceny, na brak rąk do pracy, w każdej dziedzinie życia nad Tamizą jest jeden wielki dramat. Kto na tym skorzystał? Banda oderwanych od rzeczywistości polityków – sam odpowiada sobie na pytanie polski imigrant.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *