Wybory samorządowe w Polsce

Wybory samorządowe w Polsce, to dziś temat numer jeden. Przyznam się że miałem nie iść, ale po obejrzeniu parę dni temu chyba TVN. Zobaczyłem w jakimś sondażu są blisko siebie, Prawo i Sprawiedliwość z Koalicją obywatelską.

Wolałbym już nie wracać do czasów, kiedy państwo dopłaca do prądu i jedzenia, ponieważ na wolnym rynku takie perturbacje powodują, że inflacja szaleje, a obywateli nie stać na podstawowe potrzeby. Nie chciałbym również, aby nasz kraj kłócił się z sąsiadami. Wolę, gdy Donald Tusk dobrze dogaduje się z Niemcami, wolę brać z nich przykład niż od braci ze wschodu.

Kiedyś myślałem, że demokracja to dobry ustrój, ale teraz doszło do mnie, że niekoniecznie, po prostu nie wymyślono jeszcze niczego lepszego. Może styl życia Muzułmanów jest lepszy niż demokracja, w końcu z czasem i demografią mogą zwyciężyć nad innymi narodami. Wiem, że są też radykalni islamiści, których na pewno nie uważam za coś dobrego. Religia to szeroki temat, którego na razie nie chcę poruszać.

Wybory samorządowe w Polsce.

Z czasem bardzo się zmieniłem, kiedyś uważałem demokrację za coś pozytywnego. Zresztą, tak mnie chyba uczyli w szkole, piszę „chyba”, bo niewiele się uczyłem. Pozdrawiam koleżanki i kolegów z klasy, niezapomniane chwile. Wracając do tematu, niekoniecznie większość ludzi myśli lepiej. Można by powiedzieć, że mniejszość jest wybitna i mądra, na dziesięć osób tylko jedna osiąga sukces, a większość jest minimalnie mądra. Aby głosować w wyborach, powinno się przechodzić jakiś test inteligencji.

Andrzej Duda ocenia wybory – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Jak dla mnie to liczą się głosy Polaków. Jeżeli na PO i np. PSL razem, zagłosowało więcej Polaków niż na PiS, to w czym problem ? Czy to nie jest demokracja, taka jaką PiS miało wcześniej. Czasami to nie rozumie naszego Prezydenta, Andrzej Duda ocenia wybory.

Głupia jest ta polityka, pierwsze politycy ustalają zasady. A później jak coś idzie im nie po drodze, to mogą łamać te zasady. Jak np. parę głosowań w sejmie, jeżeli ustawa nie przeszła to cofamy, „przekonamy” paru posłów, i zaraz przejdzie po przerwie.

Deawuide (@deawuide) • Zdjęcia i filmy na Instagramie