Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych. Przyznam się że dopiero teraz po czterdziestce, sprawdziłem definicje tego święta. Dowiedziałem się wiele nowego. Czyli chyba wszyscy pod cmentarzem, zostali zbawieni. Wszyscy Chrześcijanie oczywiście bo niektórzy nie wierzą w żadnego boga, i też tak konsekwentnie obchodzą ceremonie pogrzebu. Jest też wielu takich co nie wierzy ale po śmierci idzie po katolicku bo taka tradycja.

W Polsce świętuje się to w taki sposób, że zawsze myślałem że to każdego zmarłego święto. A przecież nie każdy będzie zbawiony. Dla tego że są też źli ludzie. A oni jak wiadomo idą do piekła na wieki cierpieć. Ciekawe czy jeżeli ktoś wierzy w innego boga, to czy jego bóg będzie go karał lub nagradzał. Czy może okazać się że to inny jest tym prawdziwym, i na wieki się idzie do kotła ze słomą. I to tylko dla tego że człowiek się urodził w kulturze, gdzie akurat to nie ten jedyny prawdziwy bóg tylko jakiś inny…


Zmiana wyglądu strony pochłania mnie prawie w całości, dla tego ten wpis to nie ważne moje odkrycie życiowe jak czasami. Tylko moja następna kartka do Internetowego pamiętnika.


Wiki pisze, i robi to dobrze. Dla tego że inni widzą i kontrolują.

„Uroczystość Wszystkich Świętych. W Kościele katolickim uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych. I powszechne powołanie do świętości.

1 komentarz do “Wszystkich Świętych”

Możliwość komentowania została wyłączona.