Wojna Polsko Niemiecka

Wojna Polsko Niemiecka. Zbigniew Ziobro chce pozwać Niemcy do TSUE. Polska będzie sprawdzać cierpliwość Niemiec, i wytrzymałość całej Unii Europejskiej. Tutaj Zbigniew Ziobro mi zaimponował, nie wiedziałem że Niemcy mają upolitycznione sądy najwyższe. Choć myślę że w większości państw tak jest i politycy mają układy z sędziami, i innymi ważnymi osobami. Światy biznesu przecinają się dużo bardziej, niż światy pijących piwo pod sklepem.

Wojna Polsko Niemiecka.

Rozumie idee wspólnoty Unii Europejskiej i tego że niby powinniśmy być równi, to co mogą Niemcy my też chcemy. Jeżeli Unia Europejska się rozpadnie nasz kraj straci więcej niż Niemcy, podobnie jeżeli nas wyrzucą, sami odejdziemy czy nie dadzą już ani jednego euro. Bo skoro nas nie obowiązują traktaty Unii, to ich też.

Wojna między państwami ciągle trwa, myślę że bardzo rzadko zdarza się na ziemi między ludźmi porozumienie. Bogate kraje, bogaci ludzie bardzo rzadko dzielą się z innymi po równo. Można ich zrozumieć, ciężko pracowali na sukces gdy inni np. mieli to gdzieś. Od czasu kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej, nigdy nie myślałem że będziemy równi z np. Niemcami. Bardziej myślałem o przyziemnych rzeczach, trochę pomocy finansowej z UE, znalezieniu fajnej pracy czy wyjazdu bez problemów i paszportów.

Wojna Polsko Niemiecka

Niestety nie da się zrobić tak że każdy kraj będzie bogaty, jedne kraje zarabiają na innych. Niemcy np. produkują Mercedes, BMW, Audi itp. itd. zarabiają na tym pieniądze. Jako Polska musimy mierzyć siły na zamiary, możemy się sprzeciwiać ale niekoniecznie musi się to skończyć dobrze. Słabo to widzę bo wyobrażam sobie politykę Prawa i Sprawiedliwości tak, Niemcy złe, Rosja Zła, USA złe, wszyscy się na nas uparli i niech się odczepią, sami damy sobie radę. W świecie naczyń połączonych sami nie mamy szans, gdy będziemy walczyć na wojnie np. Ekonomicznej.

Choć może się mylę i zachowanie Zbigniew Ziobro, okaże się skuteczne. Wywalczymy dobrą pozycję w Unii Europejskiej, i np. dadzą jeszcze więcej pieniędzy.

Tak czy inaczej Unia Europejska i Solidarność między ludźmi jeszcze nie działają jak trzeba, każdy np. Patriota myśli tylko o swoim Kraju…


Poniżej parę ciekawych cytatów z Radia ZET

Zwrócę się do polskiego rządu o rozważenie podjęcia procedury prawnej pozwania Niemiec przed TSUE za naruszenie traktatów UE przez upolitycznienie sądownictwa – zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podkreślając, że „istotą praworządności jest równość”.

„Wraz z towarzyszącym mu wiceministrem Sebastianem Kaletą Ziobro argumentował, że Polska oskarżana jest niesłusznie o upolitycznienie sądownictwa, tymczasem to w Niemczech w procesie nominacji sędziów do odpowiednika Sądu Najwyższego nie uwzględnia się w ogóle głosu sędziów.”