Więzienia w Polsce są przeludnione

Więzienia w Polsce są przeludnione, uważa wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart. Nie służy to resocjalizacji, a przecież za to płacimy my podatnicy. Jeżeli mamy kogoś trzymać w więzieniu, i słono za to płacić. To niech będzie nadzieja że ten człowiek stanie się lepszy.

Duże cele zwane stodoły, nie są dobrom zmianom. A można powiedzieć że gorszą. Człowiek w takim otoczeniu może stać się gorszy niż wcześniej, większa liczba ludzi lub frajerów w koło. Sprawia większe prawdopodobieństwo pogorszenia charakteru.

Człowiek który został poddany resocjalizacji, za którego podatnicy słono płacą. Nie ma szans na naprawę głowy. Zapłacimy za to że świat będzie gorszy niż jest.

Lepszym sposobem jest dozór elektroniczny, i różne sposoby psychologów.

Prawdziwy Rap2 – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Prawdziwy Rap. Ocenianie raperów przez pryzmat przeszłości, w tym przypadku np. przez utwór Slums Attack 997. To wynikało z tego że takie były trochę czasy, powszechnie krążyła opinia że pierwszy milion trzeba było ukraść. Oczywiście to nie wytłumaczenie ale trochę zrozumienie.


Inspirowane przez polsatnews.pl:

„Więzienia w Polsce są przeludnione. Zaradzić temu problemowi chce wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart, która zapowiedziała zmniejszenie liczby więźniów o 20 tys. Polityk przekazała, że pierwsze przedterminowe zwolnienia już nastąpiły.

Aby zmniejszyć liczbę osadzonych planowane jest również rozszerzenie stosowania dozoru elektronicznego. – Bez żadnych zmian, już teraz możemy wykorzystać takie rozwiązanie dla czterech tysięcy osób. Chcę też, by dyrektorzy zakładów karnych nie bali się składać wniosków o przedterminowe zwolnienie – stwierdziła, dodając, że ostatnich latach sądy penitencjarne w zasadzie nie wydawały postanowień w tym zakresie.”