Prawdziwy Rap2

Prawdziwy Rap. Ocenianie raperów przez pryzmat przeszłości, w tym przypadku np. przez utwór Slums Attack (1996) – 997. To wynikało z tego że takie były trochę czasy, powszechnie krążyła opinia że pierwszy milion trzeba było ukraść. Oczywiście to nie wytłumaczenie ale trochę zrozumienie.

W czasach 1996 większość ludzi jawnie okradała swoje zakłady pracy wynosząc wszystko co się dało. Za łapówki można było załatwić wszystko przez prawa jazdy po wyjście natychmiastowe z więzienia, lekarzom trochę jeszcze zostało z tamtych czasów.

Komendant policji mógł potrącić kogoś po pijanemu i zawsze się to jakoś po cichu załatwiało bez żadnych konsekwencji tego czynu. Policjanci bili na przesłuchaniach i zmuszali do zeznań nierzadko takich których się nie popełniło. Prawdziwy Rap.  (podnosili sobie statystki wykrywalności a komuś komu udowodniono wiele to jedna jakaś mała kradniesz więcej nie stanowiła problemu. Tak myśleli) Nikt nie chciał być policjantem a większość to byli debile, prano im mózgi w czasach ZOMO gdy kazano działać w brew swojemu sercu, z policją teraz jest odwrotnie i to dobre.

Prawdziwy Rap

Jakaś część ludzi nie lubi tego typu muzyki. Trochę przez niecenzuralne słowa czy też patrząc na historie twórczości lub życia prywatnego. Peja jak i miliony ludzi mieli wtedy takie życie, ale teraz to całkiem inny człowiek, i dobrze byłoby to dostrzec.

Niektórzy nie rozumieją sytuacji w których człowiek rodzi się np. W rodzinie alkoholików i jakie ma perspektywy na przyszłość, chłonie złe zachowanie i wzorce. Nie mówię że tak było w przypadku Ryśka bo nie znam szczegółów. Wiem że nie było mu łatwo i nie raz otwierał pustą lodówkę a w takim przypadku łatwo można łapać się brzytwy.

Wybaczamy Wysokim Głową kościoła gdy powodują groźny wypadek po pijanemu, wybaczamy. Głową państw gdy popełnią wielki błąd ze skutkami nieprzyjemnymi dla mieszkańców kraju.

Wybaczay szpiegom którymi okazali się sławni ludzie, a kiedyś działali przeciw państwu polskiemu. Wybaczamy polskim biznesmenom którzy dorobili się na przekrętach, cudzej krzywdzie. Ustawianiu przetargów itp. itd. a teraz żyją uczciwie lub nie, bawiąc się prawem za pomocą dobrych prawników. Każdemu zdarza się popełnić błąd, ważne jest to czy ten ktoś szczerze żałuje, zapłacił za krzywdy i jak teraz się zachowuje.

Trzeba dodać że przykładowego Ryśka słuchają miliony, na Facebook jest fanów 343 tysiące, chyba jego wszystkie płyty są przynajmniej złote nie wiem dokładnie. Ale to rekordowe sprzedaże, a robi to prawie sam Peja i DJ Decks.

Lubię tego typu muzykę daje do myślenia, różnorodność dźwięków i jakoś wprawiają mnie w zachwyt, szczerość przekazu jest też plusem aż do bólu wulgaryzmów. Większość ludzi przeklnie sobie np. raz na dzień ale w telewizji publicznej tego się nie toleruje.

W rapie nic nie jest udawane (oczywiście jest Rap i Rap) tak jak się czuje tak się rymuje. I to mi się podoba.

Kończę już zastanawiając się czy usłyszę kiedyś w szczerym radio, telewizji, odzwierciedlenie popularności w społeczeństwie. I to nie jednorazowe czy chwilowe poprzez promocję za kasę, ale zawsze niezależnie od układów taką np. Muzykę którą słucha większość ludzi.

Może lepiej nie bo będzie wszędzie lecieć Disco Polo, żartuję nawet jeżeli to wolę szczerość niż prezentowanie w telewizji czy radio jednych i tym samych artystów od dekad. Przeczesz gusta i przeboje się zmieniają.

Telewizja czy radio publiczne jest przecież dla społeczeństwa i za ich pieniądze. Trochę powinni słuchać co ludzie chcą, choć teraz to już każdy ma co che na YouTube. Prawdziwy Rap

Dla mnie od początku i już pewnie do końca najlepszy gatunek muzyczny, choć nie słucham tylko Rap.

5 komentarzy do “Prawdziwy Rap2”

  1. Jeżeli chodzi o mnie wolę tych co kiedyś robili źle ale teraz są na prawdę uczciwi i w porządku, niż tych co kiedyś byli ok a teraz oszukują wszystkich w koło 🙂 Peja mistrz !

  2. Na przykładzie YouTube widać że da się zarobić ogromnie dużo, i być zawsze obiektywnym to co jest dobre to jest dobre, niezależnie od tego kto to zrobił. Minusy tego są takie że czasami jakaś ściema ma bardzo dużo wyświetleń, pozostaje tylko oddzielić ściemę od prawdy i jest bez wad 🙂 tylko tyle albo aż tyle.

  3. Jak widać na przykładzie YouTube nie wszystko da się kupić, a najważniejsze rzeczy dla mediów oglądalność ludzi, nie jest na sprzedaż bo Gigant filmów zdobił to za darmo, wystarczy podłączenie do internetu co zaczyna być standardem.

    • Fakt że firma długo nie zarabiała, jednak to bogate przedsiębiorstwo rozsławione przez wyszukiwarkę, ktoś taki może sobie pozwolić na promocję bez zarobku nawet 10 lat, niemniej jednak tutaj jest dobre połączenie wiarygodności i zarobku w jednym 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.