Wiezienia CIA

Wiezienia CIA. Odtajnią ślectwo w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce, słyszałem dziś w radio że podobno człowiek którego tam torturowano. Był w tedy i jest teraz niewinny, nikt mu przez 10 lat nie postawił ani jednego formalnego zarzutu. Jeżeli to prawda to spoko dobrze się dzieje, ale z drugiej strony są jakieś umowy między państwami. Służbami specjalnymi i podobno my taką mieliśmy i musieliśmy na to pozwolić.

„Z jakichś dziwnych, bliżej nieokreślonych przyczyn, Europejski Trybunał Praw Człowieka nie potępił działań Francji oraz innych państw. Które Francuzom pomagały przy inwazji na Mali. Doskonale jednak ta instytucja orientuje się w sprawie więzień na terenie Polski. Których dysponentem jak wiadomo były USA. A jej pracownicy postanowili wyjaśnić całą sprawę, która Amerykanom dorobi gębę. Której nota bene dorabiać im chyba nie trzeba. I tu zaczyna się pewien proces, który jest zaprzeczeniem słów pana Tuska mówiącego, że: “To nie jest XIX wiek, a tu nie jest Bantustan (Polska). Rządzący muszą dbać o godność państwa i robić tylko to, co jest zgodne z sumieniem i prawem.”” cytaz z wiadomości 24.pl

Trudna sprawa, prawdopodobnie były u nas jakieś więzienia a niektórzy z np. SLD cały czas się do tego nie przyznają. Później pewnie powiedzą że to tajne wiadomości, i nie mogli mówić i być może dalej nie mogą.

Że wszystko powinno zmierzać z stronę prawa i działań zgodnych z sumieniem to się zgodzę. Nie wiem czy tortury w naszych czasach powinny mieć miejsce, ale gdy np. pomyślę że są jakieś pedofile czy terrorysta zabija ileś niewinnych osób to w nerwach sam mógłbym mu krzywdę zrobić. O ile oczywiście dał bym radę, rambo nie jestem. Wiezienia CIA

Sprawa w trakcie więc dopiero zobaczymy jak się to skończy. Może kiedyś w Europie będzie jedna prawda a nie w zależności od państwa są różne interpretacje i interesy. Może nigdy tak nie będzie a pogorszy się jeszcze. Łatwo powiedzieć ale lepiej jest współpracować niż wojować.

2 komentarze do “Wiezienia CIA”

  1. to bardzo ciekawy temat ale i od czasu do czasu odgrzewany przez Tv ;-)))

Możliwość komentowania została wyłączona.