W Zawierciu toczy się walka o fotel Prezydenta

W Zawierciu toczy się walka o fotel Prezydenta, mogę nawet powiedzieć, że jest to zacięta rywalizacja, jakiej dotąd nie obserwowałem. Możliwe, że Prezydentem zostanie kobieta, co dla mnie nie stanowi problemu. Sądzę, że nie płeć jest ważna, a rozum, podobnie jak kolor skóry człowieka nie ma dla mnie znaczenia, liczy się charakter.

Według mnie, obecny prezydent Łukasz Konarski robi dobrą robotę, widać jego zaangażowanie. Stara się działać, co jest istotne, i jak słyszałem, redukuje dług Zawiercia o 10 milionów. Widziałem takie hasło wyborcze, i jeśli to prawda, to uważam to za pozytywne. Preferuję spłacanie długów zamiast zaciągania nowych, co przynosi lepszy komfort psychiczny. Jednak przykłady zadłużonych krajów, takich jak USA czy Włochy, dowodzą, że można efektywnie zarządzać nawet dużym długiem.

W Zawierciu toczy się walka o fotel Prezydenta. Powracając do tematu, obecny prezydent nie jest zły. Wydaje się, że lepszym wyborem będzie Anna Nemś, przynajmniej ze względu na jej przynależność do Koalicji Obywatelskiej. Praca może być trudna, gdy prezydent pochodzi z PiS, a rząd z KO.

W naszym mieście, na mniejszą skalę, przeważa Koalicja Obywatelska. Dodatkowo, program i poparcie znaczących osobistości sprawiają, że Anna wydaje się być lepszym wyborem. Uważam, że może to dać jej zdecydowaną przewagę, choć niejednokrotnie się myliłem. Łukasz również może wygrać te wybory – trudno przewidzieć.

Niech wygra najlepszy – najważniejsze, to iść zagłosować. Społeczność, która się angażuje, staje się mądrzejsza, a cały naród – bogatszy. Czasami w wyborach pojawiają się atrakcyjne hasła: „damy to czy tamto”. Jednak politycy często nie mówią, skąd wezmą na to środki, choć mogliby zebrać więcej z podatków, aby móc coś z tego przekazać obywatelom.

Z drugiej strony nie od polityków, Ludzie sobie wyobrażają że jak kogoś wybiorą. To już ma samo się zmienić ich życie, nic nie muszą robić. Politycy mają wpływ na nasze życie, jednak to w naszych rękach jest większość kluczowych wyborów. Jak ktoś myśli że Anna Nemś będzie dawać coś za darmo, to chyba też się myli.

Anna Nemś i Łukasz Konarski – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Czasami irytuje mnie widok społeczności, które uparcie trzymają się tradycji bez dążenia do rozwoju. Przykładem mogą być Indianie, którzy opierali się zmianom, chociaż to może nie być najlepszy przykład. Chodzi mi o to, że nasz patriotyzm czy suwerenność nie zawsze są korzystne. Sądzę, że państwa powinny się jednoczyć dla wspólnego dobra, aż do powstania jednego państwa i jednego narodu, który nazwiemy Ziemianami.

https://www.instagram.com/deawuide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *