Anna Nemś i Łukasz Konarski

Anna Nemś i Łukasz Konarski spotkają się w drugiej turze wyborów. Początkowo popierałem Łukasza Konarskiego, ale po zapoznaniu się z programem Anny Nemś, zacząłem się nim interesować. To starcie Koalicji Obywatelskiej z KWW Ruchem Samorządowym.

Szczerze mówiąc, zmieniłem zdanie po dowiedzeniu się o przynależności partyjnej. Z jednej strony są osoby znane mi i popierane, jak np. Monika Wielichowska, z drugiej – Ruch Łukasza. Uważam, że Koalicja Obywatelska jest odpowiednia i powinna zdobyć jak najwięcej głosów, ponieważ każdy inny ruch może zakłócić realizację planu. Plan dotyczy odbudowy Polski i integracji z Unią Europejską.

Czasami irytuje mnie widok społeczności, które uparcie trzymają się tradycji bez dążenia do rozwoju. Przykładem mogą być Indianie, którzy opierali się zmianom, chociaż to może nie być najlepszy przykład. Chodzi mi o to, że nasz patriotyzm czy suwerenność nie zawsze są korzystne. Sądzę, że państwa powinny się jednoczyć dla wspólnego dobra, aż do powstania jednego państwa i jednego narodu, który nazwiemy Ziemianami.

Po co nam Niemcy, Polska, Rosja czy Meksyk? Jedno państwo na świecie mogłoby zakończyć najgorsze z naszych doświadczeń – wojnę. Nie chcę nawet wyobrażać sobie, co się tam dzieje, tak blisko nas.

Odnośnie wyborów prezydenckich w Zawierciu, tym razem oddam głos na kandydatkę. Wydaje się być interesująca i ma przekonujący program, plus cenię, że reprezentuje Koalicję Obywatelską. Idealnym rozwiązaniem byłaby debata na platformie takiej jak YouTube, gdzie mieszkańcy mogliby interweniować w czasie rzeczywistym. Choć wszyscy prezentujecie się znakomicie na zdjęciach, polityka to nie konkurs piękności. Wolę usłyszeć dyskusję o waszych planach i obserwować dialog między kandydatami.

Wybory prezydenta Zawiercia – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Według mnie wynik wyborów jest już przesądzony, ponieważ sądzę, że Anna Nemś wygra bez trudu i prawdopodobnie zostanie pierwszą kobietą prezydentem Zawiercia. Pamiętam czasy, kiedy kobiety pełniły inne role, a nawet w kościele katolickim są pomijane. Obecnie dostrzegam zmiany, które są dla mnie pozytywne, kobiety prowadzą różne samochody i są równie kompetentne jak mężczyźni.

https://www.instagram.com/deawuide


Wpis pod natchnieniem wody, poniżej cytaz z Dziennik Zachodni.

„Według oficjalnych wyników, w drugiej turze wyborów samorządowych 2024 o urząd prezydenta Zawiercia, zmierzą się. Anna Nemś z Koalicji Obywatelskiej wraz z Łukaszem Konarskim z KWW Ruch Samorządowy Łukasza Konarskiego. Anna Nemś uzyskała 6 934 głosów (35,66 proc.), natomiast Łukasz Konarski 4 746 głosów (24,41 proc.). Z jaką wizją zarządzania miastem, prezentują się kandydaci z II tury? Z jakim wynikiem zakończyli pozostali kandydaci?”

1 komentarz do “Anna Nemś i Łukasz Konarski”

  1. Może nadszedł czas, aby dotrzymać obietnicy danej przed przystąpieniem do Unii Europejskiej. Chodzi o przyjęcie waluty euro. Unia Europejska powinna się również rozszerzać, podobnie jak rośnie terytorium Rosji.

Możliwość komentowania została wyłączona.