W Dąbrowie Górniczej ksiądz

W Dąbrowie Górniczej ksiądz został skazany błyskawicznie. Po pierwszym niejawnym spotkaniu i natychmiastowym wyroku. Czy to świadczy o uzdrowieniu polskiego systemu sądowniczego, który teraz potrafi szybko wskazać winnych? Dawniej procesy takie mogły ponieważ ciągnąć się latami. A księża byli wspierani i często wygrywali sprawy.

Polskie sądownictwo zostało upomniane przez Unię Europejską. A środki z KPO zostały zablokowane. Sądy w Polsce nie funkcjonowały prawidłowo, co opisywałem już ponad dekadę temu. Układy i pieniądze często wpływały na stronniczość wyroków.

Cieszę się, że ta sprawa została szybko rozwiązana. Podobnie jak wiele innych mogłoby być natychmiast zakończonych.

Sądy powinny działać sprawnie, a nie przewlekle, szczególnie teraz, w epoce informacji, kiedy łatwo jest wykryć fałszerstwa.

Wszyscy jesteśmy na podsłuchu, ciągle przecinamy się z jakimiś kamerami na blokach czy w autach. Łatwo dziś zweryfikować kłamstwo od prawdy, ponieważ sądy powinny się uczyć, sztuczna Inteligencja powinna pomagać.

W Dąbrowie Górniczej ksiądz.

Dąbrowa Górnicza mi się przypomina – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Bracia Katolicy też was przepraszam, za to że model życia Muzułmana, okazuje się jak dla jednej Ziemi lepszy. To oni nie wyginą jak my, choć by przez zwykłą demografię. Oni zdobywają świat, i chyba oni go przejmą. No chyba że Chińczycy jeszcze są potęgą, ale katolicy to już koniec. Papież z Watykanu, od początku do teraz popiera wojnę. On bardziej współczuje Rosji niż Ukrainie, to dla mnie jakieś dziwne…

https://www.instagram.com/deawuide


Naschnione natemat.pl:

„Wszedł na salę skuty kajdankami. Zapuścił mnisią, długą brodę. Mocno posiwiał” – pisze dziennik o księdzu.

Ale na sali sądowej pojawił się w „cywilnych” ubraniach. Prowadząca rozprawę sędzia Sylwia Banach wyłączyła jawność procesu.

Po wysłuchaniu zeznań pokrzywdzonego 27-latka sędzia nie miała żadnych wątpliwości i od razu wymierzyła księdzu wyrok 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Skazany ma też zapłacić 15 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanemu oraz nawiązki na fundusze.”