Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk jest inicjatorką projektu, który cieszy się pozytywnym przyjęciem, mimo że nie został jeszcze zrealizowany. Dotyczy on budowy farmy wiatrowej na Bałtyku, zdolnej dostarczyć energię dla 4 milionów gospodarstw domowych. Uważam, że jest to korzystna inwestycja, ponieważ Polska potrzebuje dostępu do darmowej i czystej energii.

Inwestowanie w kopalnie i duże dopłaty dla górników były według mnie bezsensowne. Gdy zasoby węgla się wyczerpują, pozostają wysokie koszty emerytur bez dostępu do węgla. Gdybyśmy postąpili jak Francja, moglibyśmy korzystać z energii atomowej. Jednak na razie wystarczające będą odnawialne źródła energii, takie jak wiatraki na Bałtyku – Dominika Kulczyk dokonała trafnego wyboru.

Prąd jest niezbędny wszędzie, najlepiej gdy jest ekologiczny i darmowy. Rozumiem korzyści z marży na prądzie dla państwa, ale to już ostatni dzwonek. Wkrótce magazyny energii staną się większe i tańsze, a przestarzała infrastruktura okaże się zbędna.

Kilka tygodni temu widziałem świetny dokument, który przedstawiał największą chińską turbinę wiatrową na morzu. Mówiono, że ta turbina jest tak potężna, iż może wyprodukować wystarczająco energii dla 30 tysięcy gospodarstw domowych z jednego wiatraka.

Anna Nemś i Łukasz Konarski – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Szczerze mówiąc, zmieniłem zdanie po dowiedzeniu się o przynależności partyjnej. Z jednej strony są osoby znane mi i popierane, jak np. Monika Wielichowska, z drugiej – Ruch Łukasza. Uważam, że Koalicja Obywatelska jest odpowiednia i powinna zdobyć jak najwięcej głosów, ponieważ każdy inny ruch może zakłócić realizację planu. Plan dotyczy odbudowy Polski i integracji z Unią Europejską.

https://www.instagram.com/deawuide


Inspirowane businessinsider.com.pl:

„Dominika Kulczyk, czyli najbogatsza Polka, robi kolejny krok do budowy największego projektu farm wiatrowych na Bałtyku. Zgodnie z planami pozwoli na zasilenie zieloną energią ponad 4 mln gospodarstw domowych.

Dominika Kulczyk, a dokładniej jej firma Polenergia wraz ze spółką Equinor złożyły wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej dla infrastruktury dołączeniowej do morskiej farmy wiatrowej Bałtyk I. To największy projekt na Morzu Bałtyckim oraz najbardziej zaawansowana inwestycja drugiej fazy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.”