Unijny pakt migracyjny został przyjęty

Unijny pakt migracyjny został przyjęty. Różne kraje mają odmienne priorytety i nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w Unii Europejskiej konieczne są kompromisy dla dobra ogółu. Gdy jeden kraj napotyka problemy, takie jak kwestie migracyjne, inne państwa powinny mu asystować.

Polska powinna niezwłocznie przyjmować osoby chętne do pracy, biorąc pod uwagę widoczne niedobory na rynku pracy. Ponadto, starzejące się społeczeństwo i niski wskaźnik dzietności, który wynosi 1,2, stanowią wyzwanie dla systemu emerytalnego. Jeśli jednak są osoby, które nie chcą pracować, należy tę kwestię dokładniej zbadać.

Unijny pakt migracyjny został przyjęty, jednak. Donald Tusk zapowiada sprzeciw. Panie Premierze, jeśli któryś kraj boryka się z poważnymi problemami migracyjnymi. A my potrzebujemy ludzi, to dlaczego by ich nie przyjąć? Mówi się wiele o solidarności, ale nie powinniśmy skupiać się tylko na sobie, lecz brać pod uwagę dobro całej Ziemi, a nawet wszechświata.

Pakt przyjęty, czas integrować się innymi kulturami. Ziemia jest wspólna, i trzeba pomóc tym biednym Ludziom.

Demografia – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

System emerytalny jest źle skonstruowany. Bo każdy powinien odkładać na siebie a nie że dzieci mają na nas pracować. Demografia się zmienia mniej więcej co 50 lat a my będziemy tak kombinować różnymi programami. W momentach takich jak teraz w których jest już za późno. (jest za późno bo kiedy będą efekty zachęcania młodych by rodzili dzieci ? Za około 30 lat bo tyle trwa aż się ktoś zdecyduje na dziecko do momentu aż ono zacznie pracować. Do tego trzeba ich skutecznie zachęcić. Czyli dać stałą pracę za odpowiednią kasę. Która pozwoli czuć się na tyle bezpiecznie by planować dziecko.

https://www.instagram.com/deawuide


Inspirowane oko.press:

„Parlament Europejski przegłosował dziś pakt azylu i migracji, nad którym prace trwały de facto od 2016 roku, czyli pierwszego kryzysu migracyjnego. Pakt składa się z dziesięciu aktów prawnych ustanawiających jednolitą europejską procedurę azylową. Nowe zasady kwalifikowania do uzyskania ochrony międzynarodowej oraz mechanizm solidarnościowy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *