Strajk rolników i górników

Strajk rolników i górników nabiera tępa, wiadomo że chodzi głównie o Rolników. Wczoraj były ostre starcia i dziesiątki rolników jest poszukiwanych, chuligańskie wybryki skończą się wyrokami sądowymi.

Ostatnio słuchałem o tym że w Polsce jest jakieś złoże soli, lub coś podobnego nie pamiętam dokładnie. Ten składnik jest potrzebny rolnikom, rolnicy wypowiadali się że z chęcią by go kupowali, gdyby otworzyć taką kopalnie. Kopalnia mogła by dać trochę bogactwa regionowi, bo to cenny składnik. Jednak rolnicy podają jeden warunek, i ile będzie to tańsze niż, sprowadzane obecnie ze wschodu.

Czyli rolnikom chodzi o to, że kupować taniej to oni mogą. Ale jeżeli chodzi o Polskiego konsumenta chleba, to musi kupować od polskiego rolnika, a nie od np. kogoś z Niemiec. Trochę denerwują mnie te strajki, rozumiem że to towar bardzo cenny, zwłaszcza kiedy wybuchnie wojna. Ale też myślę że Rolnicy nie są tacy biedni, mogli by jeszcze rok pomóc Ukrainie. Przecież wystarczająco ją „niszczy” Rosja.

Uważam że wszystkie strajki to lipa dla gospodarki, gdyby nie one gładko przeszlibyśmy do transformacji demokratycznej i potężniej jak np. USA. Jeżeli komuś przeszkadza praca, albo jego branża znika. Powinien się przekwalifikować na coś innego, lub być może jak komuś nie pasuje praca za np. 7.770 pln. to może ktoś inny przyjdzie za 4.400 i będzie mu pasować ? Trochę denerwuje mnie to jak niektórzy uważają że trzeba im dać, gdyby wszystkie zawody tak robiły, nie dało by się rozwijać.

Program Pierwszy (pr1) Poczta – live – 15:24 😉 – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Program Pierwszy. pr1. Jeszcze słucham audycji bo muza się fajna włączyła :). Później nie wiem. W radio pr1 mówią o poczcie polskiej największym polskim pracodawcą. Mówią że są tacy, dziennikarze bronią poczty, mimo że wszystko przenosi się w net który jest darmowy, z szybkością światła, wygodny, ma konkurencje, itp.  a nie dotowany przez wszystkich jak Poczta

Strajk rolników i górników


tvn.24.pl

„Podczas środowego protestu rolników przed budynkiem Sejmu doszło do starć z policją. Zatrzymano 55 uczestników zadymy, ale na tej liczbie licznik się nie zatrzyma. Komenda stołeczna szuka kolejnych osób, które mogą mieć związek ze sprawą i publikuje ich wizerunki.”