Rolnicy strajkują nie dobrze

Rolnicy strajkują nie dobrze

Rolnicy strajkują nie dobrze się dzieje , protesty na drogach Polski chyba już każdy odczuł. Trochę dziwi mnie to że my zwykli ludzie, cierpimy przez błędy polityków. Choć chyba tak jest zawsze, politycy wywołują wojny a my umieramy.

W tym przypadku niewinni ludzie cierpią, bo nie mogą np. dojechać do pracy czy nawet będąc w niej, nie mogą funkcjonować. Słyszałem że nawet karetki na sygnale nie przepuścili rolnicy, tłumacząc że wiedziała że drogi będą zablokowane i powinna od razu jechać inną drogą. Gdyby inna droga była dwa razy dłuższa to rolników nie interesuje, ja rozumiem trochę ale karetki która może jedzie ratować życie rolnika mamie ?

Dziwna robi się sytuacja, słyszałem że Rolnicy mogli sprzedać po normalnej cenie, swoje zboże wcześniej. Ale nie chcieli sprzedać i czekali, wywołali kryzys na rynku, ceny podskoczyły. Niektórzy kupili nie od polskich rolników i teraz nie potrzebują, jest pełno niepotrzebnego jedzenia. A na świecie jest dużo ludzi głodnych, czemu ich nie nakarmić ? Patrząc na te ciągniki to rolnikom raczej nie brakuje, mogliby rok odpuścić i dać to głodnym. A następny rok dogadać się konkretnie z nowym Rządem, choć problem jest głębszy i na pewno nie będzie łatwo.

Nie jest tajemnicą że wojna Rosji i Ukrainy toczy się o najlepsze Ziemie w Europie, biorąc pod uwagę zamiary Ukrainy i Unii Europejskiej. Bracia i Siostry ze Wschodu, kiedyś dołączą do UE. Rolnicy Polscy będą mieć wtedy dużo większe problemy, sami kiedyś walczyli o równe dopłaty do rolnictwa. Pamiętam jak jeszcze śp. wice premier Lepper to mówił, że np. Niemiecki rolnik ma lepsze dopłaty.

Jestem teraz bardzo ciekaw czy Polscy rolnicy, będą za takimi samymi dopłatami dla Ukraińców. Jeżeli tak to Siostry i Bracia ze Wschodu mając taki sprzęt jak polscy rolnicy, są najlepsi w całej Europie. Mają najlepszą Ziemię, mają tańszych pracowników, po co nam państwowe rolnictwo ? Czemu nie zrobić na całej Ziemi wolnego rynku, kto ma najlepsze i w miarę tanie, może sprzedać gdzie chce ? Dla nas konsumentów to było by najlepsze, przykro mi rolnicy, część z Was musi zamknąć interes i np. Panele Fotowoltaiczne zasiać.

Lekarze 2 Rezydenci strajkują dalej … – real blog eu (real-blog.eu)

Rolnicy strajkują nie dobrze

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide