Reparacje wojenne … (reperacje granic państw

Reparacje wojenne. Sueddeutsche Zeitung”: Niemcy muszą bronić wolności Polaków” i „Autorytet TVP chce oddać Szczecin Niemcom. I to „natychmiast”. „To nie jest polskie miasto” – Wojciech Cejrowski.

world-peace

Denerwuje mnie polski rząd i te cymbały politycy. Jakieś odszkodowania chcą wyżebrać od Niemiec za wojny i szkody … Chciałbym by skończyło się już wracanie do przeszłości, a więcej myślało się o przyszłości Polski. (np. dług publiczny)

Może oddamy szczecin Niemcom? Jak sugeruje Wojciech Cejrowski, może będziemy walczyć o granice z przed wojen ?… może wojnę wywołamy z. Niemcami, lub ona już jest tylko nie wojskowa a medialna i gospodarcza, czy mamy w tej wojnie jakieś szanse ? …

Reparacje wojenne

Inne kraje np. Niemcy teraz walczą o Polskę, o np. uczciwość w sądach, a polska i jej dowódcy jak to już bywało nie raz. Walczą tylko o swoją przyszłość i kieszenie a polaków mają gdzieś. Byle ich sądy były i wyroki dawały takie jakie chce np. Prezes.

reparacje-granicowe-moze

ehh, chciałbym tylko by więcej się myślało o przyszłości, a nie na tych trudnych historycznych wydarzeniach wojennych burzyło przyjaźń między ponieważ narodami, nigdy nie dojdziemy do porozumienia ile kosztują krzywdy wojenne na całym świecie i nikt tego nie zapłaci.

Myślmy by skończyły się wojny na świecie, i jak najdłużej i jak najwięcej przyjaźni było między narodami, obecnie widzę to tak że raczej idziemy w przeciwnym kierunku, niż pokój na ziemi.

\

5 komentarzy do “Reparacje wojenne … (reperacje granic państw”

  1. Też bym chciała by ten nasz kraj znormalniał … ale jak na razie widoków na to brak . Mówiło się ,że Polak mądry po szkodzie …niestety i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
    Nawet mi się nie chce strzępić języka na to wszystko co teraz się dzieje … a za brak zdrowego rozsądku zapłacimy wszyscy .

  2. „Biuro Analiz Sejmowych wyceniło dług Niemiec za zdewastowanie naszego kraju podczas II wojny światowej na kwotę biliona dolarów amerykańskich. Tak wysoka kwota rozpala wyobraźnie po obu stronach Odry. Strona niemiecka, a także wielu prawników uważa jednak, że sprawa reparacji jest już zakończona. Z kolei jest także grupa prawników, która uważa, że decyzję podejmowane przez władze PRL nie były w pełni suwerenne i nie można je uznać za wiążące. ” onet.pl 😉

    • Władze PRL nie były suwerenne, a następne rządy uznają te rządy, za nie suwerenne, choćby ze względów na Unię Europejską, i nigdy do niczego nie dojdziemy idąc tym tokiem myślenia 😉 szkoda że nie kombinuje się tak by razem coś z Niemcami zrobić, elektrownie atomową albo odnawialne jakieś energie (konopie, choćby brykiet;) i na tym się kasę zarobi, tylko wraca się do tej nieszczęsnej historii, taka polityka zamieszania, niepoważnych rzeczy ale co zrobić 🙂 chyba można powiedzieć że jaki naród tacy politycy.

Możliwość komentowania została wyłączona.