Prohibicja

Prohibicja troszkę w szerszym znaczeniu, usłyszałem dziś fajną wypowiedź pewnego znanego dziennikarza. Każdy kto ma wolne 3 min. nie pożałuje gdy to usłyszy, bo stanie się o przynajmniej trochę mądrzejszy. Może i nie doceniłem niektórych ludzi, sorry. Na pewno warto wysłuchać prawdziwy komentarz, a nie jakieś bzdury które wciskają nam opętani ludzie, twierdząc że marihuana to samo zło. Prohibicja

Dodam od siebie trochę zdań, nie palę marihuany. Uważam że niemoralne jest zamykać przykładowego chłopaka do więzienia dla tego że zapalił sobie zioła. Jaką krzywdę, te parę machów zrobiło komuś że taka surowa kara ? Jaka w ogóle to straszna rzecz, jeżeli już to szkodzi samemu sobie, ale trzeba też dodać że szkodzi sobie. Milion razy mniej niż palacze np. papierosów.

Ci co palą i tak będą, żadna to krzywda dla kogoś, można za to wspierać państwo i ludzi a nie przemytników i mafiozów. W Polsce nie są to miliardy jak w USA, ale są to setki milionów na ściganie i karanie, do tych setek milionów dołóżmy setki milionów z akcyzy. I wyjdzie nam fajna kwota którą trzeba mądrze zainwestować.

I mamy już trochę lepsze państwo. Ubędzie miejsc pracy w służbach za które trzeba płacić w setkach milionów, powstaną naturalne miejsca pracy przy hodowli, sprzedaży itp. i będą to miejsca pracy, przynoszące dochód z podatków a nie ogromne straty.

Mały grosz w stronę legalizacji, ode mnie w nowym lepszym roku.

Ostatnie informację z USA a konkretnie z Kolorado i Waszyngton, pokazują że tam mądrzy ludzie już to rozumieją. W tych stanach palacze nie są już karani nawet mandatem, mogą sobie kupić zioło w sklepach.

Polskie prawo w nowoczesnych czasach mówi. „Za samo posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności…”.

27 lipiec 2013 19:44 – za rok do budżetu będzie się wliczać pieniądze zarobione na między innymi sprzedaży narkotyków. Po to by niby podnieść państwowe dochody ale przecież z tych dochodów nie ma podatku i kasa największa wypływa z kraju do przemytników i rolników którzy sadzą zioło.

Mam nadzieję że to nie wpłynie na większe zadłużenie państwa bo wtedy może nie będziemy „NA PAPIERZE”. Tak zadłużeni choć w rzeczywistości będziemy bo to tylko malutka część z handlu krąży. Na rynku a większość wraca do tych co wyprodukowali i eksportują bo u nas przecież nie można.

Wracając do zadłużenia na papierze może to ładnie wyglądać i np. może spaść zadłużenie państwa do PKB, do czego zmierzam. Jak politycy odkryją że na papierze niby zarobki państwa są dobre zaraz będą brać nowe pożyczki.

Czemu tych wirtualnych pieniędzy które w większości wypływają z kraju nie ściągnąć do polski na legalnych zasadach, zalegalizować marihuanę przecież u nas więcej osób pali niż w Holandii. To jest mało szkodliwe a kasa nie będzie na papierze tylko w podatkach i realnie zasili banki i gospodarkę. Do tego setki milionów zaoszczędzi się na ściganiu i tropieniu skręta.

Prohibicja

6 komentarzy do “Prohibicja”

 1. Taak, witamy w Polsce! Tutaj ciężko jest o racjonalne myślenie. Jakby nie patrzeć wiele osób pali, a rząd nie umie zrobić z tego pożytku. To tylko jedna z używek jak papierosy czy alkohol, czemu więc nie pozwolić ludziom używania tego? Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba znać umiar. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że „Polska Władza” ma swoich obywateli za kompletnych idiotów. -.-

  • Niestety większość ludzi wierzy w te kłamstwa że np. marihuana to wielkie zło, do tego sami palą papierosy czy pija alkohol który szkodzi o wiele bardziej na organizm ludzki … ostatnio jest głośno na temat samobójstwa chłopaka który palił parę miesięcy, powodu szuka się w trawce a nie, rodzinie, otoczeniu i przyczynach depresji … zapomina się ile tysięcy rodzin zniszczył alkoholizm, ludzie są nieświadomi działania środków odurzających, mają pozamykane głowy i wierzą w jakieś zabobony. Też nie rozumiem czemu nie zaoszczędzić setek milionów na ściganiu i zamykaniu chłopaka który pali trawę, do tego setki milionów z legalnej sprzedaży i idziemy do przodu z mądrością gospodarki, myślę że w końcu uda się pootwierać puste głowy przeciwników i zaczniemy się rozwijać jak mądrzejsze zachodnie kraje. Można by podawać wiele przykładów ale brakło by dnia na pisanie, podam jeden w Anglii jeżeli policja złapie palacza trawki płci on mandat, i kasa wpływa do budżetu, u nas się płaci za jego ściganie, zamykanie i utrzymanie w więzieniu a przecież to nie jest jakieś wielkie zło, paranoja.

   • Dokładnie, ale ludzie są już tak skonstruowani, że zawsze szukają problemów w rzeczach, które są ogółem… tymczasem warto skupić się na szczegółach, skoro ktoś popełnił samobójstwo, to i bez długotrwałego palenia by do tego doszło, życie 😡

    • Zgadzam się, taka nowa ciekawostka „Nowy projekt Solidarnej Polski, 3 x 25 lat, produkcja – 25 lat, przemyt – 25 lat, handel – 25 lat, posiadanie – 12 lat, bez możliwości umorzenia” za posiadanie 12 lat, to od 2 do 12 jest za gwałt … dla byłego ministra sprawiedliwości chłopak który zapali trawkę, jest bardziej niebezpieczny niż gwałciciel. Co się dzieje z tymi ludźmi, co jest z politykami, czemu swoje głowy na prawdę pozamykali. Czemu gdy przyjechał na koncert Snoop Dogg, zamknąć go nie próbowali, przecież wiadomo że pali. Niech spróbują zamknąć polskich artystów którzy się z tym nie ukrywają, nie zrobią tego bo to …… co tylko głośno szczekają. Powoi do przodu ludzie zrozumieją, że niektórzy ich okłamują i oni zwiędnie-ją.

 2. „Mądrzejsze kraje zachodnie” – jakoś nie mogę się z tym zgodzić. Nie są mądrzejsze, są lepiej rozwinięte. Nie są mądrzejsze, to polskie władze są głupsze. Chociaż, sam nie wiem co czasem myśleć o Polakach…

  • W Polsce jest dużo mądrych ludzi, ale nie mogę słuchać jak rządzący robią z ludzi baranów … ograniczę się do tematu marihuany bo o tym jest ten wpis. Da się w Czechy, Szwajcaria, Holandia, Hiszpania, Włochy, Belgia, Niemcy, Norwegia, Finlandia, Dania itp. itd. nie będą opisywał szczegółów w najgorszym przypadku palacz dostaje mandat, a u nas pod tym względem jest dalej komuna. Przypomina mi to palenie czarownic na stosie, u nas idzie się do więzienia do trzech lat za blanta takie prawo. Nie myślę by mnie ludzie słuchali, ale jak np. dziś w radio PR1 wypowiada się ekspert, człowiek któremu można zaufać zna się na tym i mówi, marihuana jest dużo mniej szkodliwa niż alkohol a do ludzi to nie dociera… czytam komentarze i nawet nie odpisuje 90 % ma to gdzieś dalej myślą swoje. Jeżeli lekarze wypowiadają się podobnie, to bardzo mało szkodliwe w porównaniu z dostępnymi używkami, ludzie nie rozumieją lub nie chcą. Dla rządzących to na rękę bo mają miliardowe dochody z akcyzy, na marihuanie by tyle nie zarobili bo można by sobie posadzić kwiatka w domu i tanim kosztem się śmiać. Do tego papierosy zabijają tysiące ludzi co rok na raka, i nie trzeba im płacić emerytury to też na rękę rządzącym którzy już przejedli składki z ZUS. Ogromna ilość ludzi pali i nie przestanie, czemu mają na tym zarabiać przestępcy którzy im to sprzedają a nie np. państwo. Ahh dam sobie już spokój 🙂 dużo na ten temat napisałem, takie moje zdanie że niemoralne jest palaczy zamykanie, do tego płacenie za ich wyżywienie i utrzymanie, niech sobie palą myślę że to nic złego.

Możliwość komentowania została wyłączona.