Statystyki

Statystyki, wyprzedzam pytanie które mógłby mi ktoś zadać. Już niedługo będę miał 100.000 odsłon bloga. To oczywiście nie znaczy że tylu ludzi weszło na przynajmniej chwilę. Cyfra się zmienia po każdym odświeżeniu strony, teoretycznie można by siedzieć i naciskać F5 a liczba by się systematycznie zwiększała.

„Do momentu wprowadzenia sposobów ustalania liczby unikalnych użytkowników liczyło się pojedyncze wizyty lub odsłony stron WWW. Liczba pojedynczych odsłon stron nie jest jednak dobrą miarą ich popularności, gdyż jedna osoba może ich wykonywać setki nawet jednego dnia.” Źródło Wiki.

Statystyki

Ja używam starego sposobu liczenia poprzez odsłony, robię tak bo mnie cieszy jak szybko rośnie :). Czasami dodawałem dane statystyk unikalnych wizyt „Unikalny użytkownik – termin określający liczbę pojedynczych numerów komputerów IP, albo też najczęściej liczbę pojedynczych programów cookie identyfikujących użytkownika korzystającego z danego serwisu internetowego.” Źródło Wiki.

Pewnie znowu kiedyś dodam unikalne statystyki odwiedzin ale na razie, tym co jeszcze nie wiedzą – liczba odwiedzin na moim liczniku, jest liczbą pojedynczych odsłon, które każdy może zwiększyć w bardzo prosty sposób.

23.02.2018 – – – 🙂 wracam po latach to tego wpisu i usta się uśmiechają. Kiedyś dużo łatwiej było osiągnąć dobrą pozycje w wyszukiwarce Google. Mało kto się znał na robieniu stron, a możliwości darmowych serwerów i szablonów  były bardzo ograniczone.

2 odpowiedzi na “Statystyki”

  1. very good put up, i certainly love this web site, keep on it

Możliwość komentowania została wyłączona.