Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego

Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego. Ostatnie ostre kary za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, robią trochę zamieszanie. Ludzie nie patrzą, są mniej uważni, a tam gdzie ich dużo chodzi, trzeba by autem ciągle stać. Bo w każdej chwili może ktoś wejść na pasy.

Teraz wchodzą zaostrzone kary dla kierujących pod wpływem alkoholu, lub innego środka odurzającego. Może być nawet dożywocie za jazdę pod wpływem, 0.5 promila wystarczy i można iść na kratki na całe życie.

W Niemczech z taką ilością można jeździć po autostradach bez limitu prędkości, ale rozumiem że jesteśmy trochę inni i u nas to plaga. Oczywiście jestem za tym by jeździć trzewnym i zawsze to robię, ale jeżeli ktoś ma 0.5 i jedzie bez wypadku i przekraczania prędkości, spokojnie do domku. To dla mnie nie jest taki zły by go zamykać na długo.


„Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego. Która wprowadza możliwość konfiskaty samochodu lub jego równowartości, gdy za kierownica siedzi pijany kierowca. Nowe przepisy wprowadzają trzy sytuacje, w których będzie możliwe zastosowanie takiej kary.

Kierowa prowadził pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu.
Kierowca spowodował wypadek przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu,
kierowca dopuścił się recydywy

Prezydent podpisał zaostrzoną nowelizację przepisów. Pijani kierowcy stracą samochody (moto.pl)