Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd. Ruiny zamków oraz malownicze ostańce skalne, to największe atrakcje czekające na turystów wędrujących Szlakiem Orlich Gniazd.

Szlak ten łączy ze sobą Kraków i Częstochowę. Na tej trasie nie brak licznych atrakcji. Jesteście ciekawi jakich? Jednym z najbardziej znanych obiektów na Szlak Orlich Gniazd jest zamek Pieskowa Skała. Dla tego że jest prawdziwą perełką architektury renesansowej. Równie popularny jest sąsiadujący z Pieskową Skałą zamek w Ojcowie.

Te dwie warownie, dzięki położeniu na ternie Ojcowskiego Parku Narodowego i łatwemu dostępowi. Są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Towarzyszą im inne atrakcje, które można zobaczyć w najbliższej okolicy warowni. To Maczuga Herkulesa oraz Grota Łokietka.W śląskiej części Szlaku Orlich Gniazd największą atrakcją jest Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. W jego pobliżu można zobaczyć Park Miniatur Jurajskich oraz wczesnośredniowieczne grodzisko na Górze Birów.


Nieco mniej znanym obiektem jest zamek w Rabsztynie koło Olkusza. Ta malownicza ruina, po licznych pracach zabezpieczających, została niedawno udostępniona do zwiedzania. Warto odwiedzić również ruiny zamków w Bydlinie i Smoleniu. Ważnym punktem na Szlaku Orlich Gniazd są również dwa sąsiadujące ze sobą zamki. To Mirów i Bobolice. W pobliżu Częstochowy najważniejszym zabytkiem jest zamek w Olsztynie.


Jeszcze chwila i zrobi się ciepło, muszę w tym sezonie pozwiedzać puki jest okazja na żywo. Ponieważ kiedyś może wirus wrócić i znowu siedzenie w domku. W domku siedzenie nie jest złe, ale czasami fajne też wyjść.

Zawiercie jest idealną bazą wypadową na Jurę, ponieważ jest niedaleko.

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

Jeden komentarz do “Szlak Orlich Gniazd”

Możliwość komentowania została wyłączona.