Prawda

Prawda

Prawda, nadchodzą czasy w których prawdy nie da się ukryć, widać to na przykładzie nowego filmu „Układ Zamknięty”. Widzimy coś co jest niestety bardzo podobne do rzeczywistości, ale dobrą stroną tego jest to że my zwykli ludzie się o tym dowiadujemy. Nie da się ukryć prawdy w otaczającym nas świecie. Nie da się ukryć śladów internetowych, zdjęć, zapisów rozmów, sms, kamer które na nas patrzą prawie wszędzie.

Prawda

Myślę że to dobre zjawisko bo w końcu wygrają uczciwi i dobrzy ludzie. Bo oni nie mają nic na sumieniu a zazwyczaj się mówi że „ten kto ma miękkie serce, to musi mieć twardą dupę”. Ale ten kto ma miękkie serce jest zazwyczaj też w porządku dla innych i nie ma się co obawiać podsłuchów. A  ci co mają coś na sumieniu to nawet jeżeli nie dziś to za jakiś czas z pewnością. Będzie można wszystko złe udowodnić w naszym z ciągłym życiu na podsłuchu.

(To między innymi dla tego byłem za ACTA, wszyscy byliby szpiegowani ci uczciwi też. Ale dzięki temu że ci uczciwi też to automatycznie byliby znajdowani ci nie uczciwi. Już chyba dorośliśmy do tego by kupować muzykę lub ewentualnie na YouTube. Oglądać i tak wspierać wykonawcę. A nie ściągać gdzieś skądś, zazwyczaj z wirusami.

Jak już wspomniałem na początku nasze ślady, ścieżki, drogi zostają zapamiętan. I to dobrze bo chyba zacznie się zmieniać przysłowie o sercu i dupie. Tak samo jak niespodziewanie zmienia się pogoda.

Może to nie jutro, może dopiero wtedy kiedy będą powszechnie używane Google okulary, jednak te czasy nadchodzą błyskawicznie. To taka przestroga dla oszustów,  na koniec dodam że dobroć dawana innemu człowiekowi sprawia o wiele więcej przyjemności niż odwrotnie 😉 Prawda

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

5 komentarzy do “Prawda”

  1. Problem w tym, że oszuści też się dostosowali. Ta cała impreza z bankami, których menagerowie dostają miliony bonusów, mimo, że bank robi minusy.
    Ale zgadzam się, że teraz trudniej jest świństwa ukryć. Tyle, że nie zawsze to pomaga, patrz Korea Północna, Chiny,, (prawa człowieka). Czy Ruanda, gdy każdy wiedział, że się wyrzynają ale nikt nic nie zrobił. Ale ogólnie, to uważam, że jest lepiej niż w czasach niewolnictwa, czy feudalizmu.

    1. Na początku czytania też pomyślałem o dawnych czasach niewolnictwa, inkwizycji i całkowitym braku tolerancji dla inności a każdy przecież jest inny. Było dużo gorzej, myślę że z czasem będzie lepiej. Niestety niewiele można zrobić z Korea Północna czy np. Chiny ale może kiedyś, gdyby doszło jednak do wojny to po niej Korea Północna miałaby duże szanse by ludzie powiedzieli dość i narodziła się demokracja, która nie jest doskonałą ale nic lepszego nie wymyślono. Teraz gdy się sprzeciwią reżimowi to kara śmierci… Masz rację z bankami, boli trochę taka niesprawiedliwość, jednak w tych układach bankowych rządzący maczają palce, a czego oni się dotkną to wiadomo, trochę kazali dawać pożyczki ludziom którzy nie spełniali warunków np. na dowód itp. pozwolili na to by popyt wewnętrzny pobudzić, a później gdy części ludzi nie chciała lub nie mogła spłacić to musieli pomóc bankom by nie zbankrutowały, uczciwi zapłacili za tych co nie spłacają kredytów bo przecież to kasa z podatków pomogła bankom, zadłużeni ludzie są teraz niewolnikami systemu i procentów które im nie pozwolą wyjść z zadłużenia, lub spychają na zawsze w czarną strefę.

  2. Już czas by ludzie dobrzy byli doceniani za życia a nie dopiero po w np. Niebo. Zresztą niech obiecują wszystko tylko niech nie zabijają innych dla rajskich bogactw po śmierci, to dopiero religia …

    1. Dokładnie, ta religia co każe się wysadzić w jakimś ruchliwym miejscu i zabić jak najwięcej ludzi, została chyba wymyślona na potrzeby terroryzmu … najgorsze że ci ludzie samobójcy czy organizujący wierzą w to że dobrze robią, bardziej to przypomina sektę niż religię. Fajnie by było, by byli docenieni za życia ludzie, a nie obiecywane im były pozaziemskie nagrody.

Możliwość komentowania została wyłączona.