Pożar w ZGK Zawiercie

Pożar w ZGK Zawiercie budzi podejrzenia. Niektórzy twierdzą, że to podpalenie, podczas gdy inni sugerują, że odpady są łatwopalne i czasami dochodzi do takich zdarzeń. Jeśli te odpady spaliły się i będziemy wdychać ich dym, zakład powinien zwrócić część pieniędzy przeznaczonych na utylizację oraz wypłacić odszkodowania, okolicznym mieszkańcom za szkody.

Na Facebooku trwa zażarta walka między kandydatami do Rady Miasta i na Prezydenta. Niektórzy otwarcie mówią o „mafii śmieciowej”, inni winą obarczają Ochotniczą Straż Pożarną Marciszów, która znajduje się w pobliżu. Skoro jest tak blisko, rodzi się pytanie, jak mogło dojść do pożaru. Sytuacja wydaje się być pełna napięcia, warto więc czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

ZGK Zawiercie afera – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

ZGK Zawiercie skandal – REAL BLOG EU. Myszkowska Gazeta jako jedna z pierwszych opisała tę dużą aferę. Jednak według ich relacji, sąd nie przyjął dowodów za wiarygodne i nie stwierdził zaniedbań ze strony ZGK. „Kazano nam to robić, każdy boi się o pracę, więc sypaliśmy” – mówi informator gazety, dodając: „Wystarczy wykonać wykop”.

Deawuide (@deawuide) • Zdjęcia i filmy na Instagramie


Źródło Facebook:

„ZGK – Szanowni Państwo, dziś wieczorem najprawdopodobniej doszło do podpalenia składowiska śmieci przy ulicy Podmiejskiej. Sprawę niezwłocznie zgłaszamy do prokuratury w celu wyjaśnienia sprawy. Kwestie dotyczące Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz składowiska odpadów budzą wiele emocji w trakcie kampanii wyborczej, dlatego sprawa musi zostać wyjaśniona.

2 Komentarze :

  • ZGK powinno wyjaśnić na podstawie jakich dowodów formułuje zarzut i podpaleniu jako przyczynie pożaru. Na składowisku dochodziło do samozapłonów, to ryzyko tej działalności. Zwykle przyczyną jest niewłaściwe składowanie odpadów. Jeżeli coś się pali specjalnie to nazywamy to zwykle „Mafią śmieciową”. Płoną składowiska a w raz z nimi dowody. Niestety nie uda się tego wyjaśnić przed wyborami, a już na pewno nie przez prokuraturę w Zawierciu. A duże śledztwo dot mafii trwa od X 2021

  • Na sesji mówili że dyżur za bodajże 20 tysięcy ma tam OSP Marciszów, więc jak mogło dojść do pożaru pod okiem straży pożarnej🤔 Dziwne to🤔
  • Dobrze żeby jeszcze to wyjaśnić w kampanii wyborczej, w końcu prezes ZGK startuje w wyborach na radnego Porębie a Prezes OSP Marciszów Pan Gawron na radnego w Zawierciu.
  • Jak pod okiem takich specjalistów (radnych) może rozwijać się miasto, jak Oni nawet wysypiska przed ogniem nie potrafią przypilnować!!!”