PiS rozwali Zielony Ład

PiS rozwali Zielony Ład, przynajmniej według obietnic lidera partii, Jarosława Kaczyńskiego. Jeden z argumentów przeciwko Ładowi to otwarcie na import z Ukrainy, która ma przystąpić do Unii Europejskiej.

Prezes największej partii opozycyjnej twierdzi, że to zniszczy nasze rolnictwo. Pamiętam, jak wchodziliśmy do UE, Niemcy mówili to samo. Chcieliśmy wtedy takich samych dotacji, pomimo posiadania pracowników tańszych pięciokrotnie.

Uważam, że skoro Ukraina posiada znacznie lepszą ziemię, byłoby nierozsądne uprawiać rośliny na gorszej i droższej glebie. Jako wspólnota powinniśmy podzielić się zadaniami: na przykład Niemcy produkują samochody, jak te świetne elektryki z Giga Berlin, Ukraina zajmuje się rolnictwem, mając do dyspozycji najlepsze ziemie, a Polska mogłaby produkować procesory lub coś innego. Nie jestem pewien, co dokładnie by to było, ale powinniśmy regularnie przekwalifikowywać się.

PiS rozwali Zielony Ład.

Świat się zmienia, my wraz z nim, a potrzeby i czasy są różne. Na przykład, w dawnych czasach w Egipcie, kiedy budowano piramidy, wszystko wyglądało inaczej niż obecnie. Odnośnie cen prądu, jestem zdania, że powinniśmy skierować się ku energii odnawialnej, która jest tania i nie zanieczyszcza powietrza, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu.

Podchodzę do sprawy bezstronnie, aby później było lepiej, ale rozumiem, że istnieją różne grupy interesów. Na przykład, gdyby było więcej elektryków i darmowej energii, Orlen i jego pracownicy zarobiliby mniej. A cały kraj miałby więcej, ponieważ państwo czerpie duże zyski z marży na paliwie, podobnie jak z papierosów i alkoholu.

Oprócz kwestii finansowych, istnieje coś bardziej istotnego – nasze zdrowie i problem elektrowni węglowych, które zanieczyszczają powietrze. To prawdziwa plaga dla środowiska, i nawet jeśli energia z paneli słonecznych byłaby droższa, wolałbym ją wybrać. Niektórzy jednak nie doceniają tej opcji, nawet gdy oferuje darmową energię.

https://www.instagram.com/deawuide

2014 „Radosław Sikorski w ostrych słowach ostrzega liderów ukraińskiej opozycji. Kiedy wychodził ze spotkania z działaczami powiedział im, że konsekwencje niepodpisania porozumienia w sprawie wyjścia. Ukrainy z obecnego kryzysu mogą być tragiczne. Jeżeli tego nie zrobicie, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi – mówił minister spraw zagranicznych.”

Kiedyś bardzo inaczej to widziałem, dziś tamte wydarzenia oceniam inaczej.

Radosław Sikorski – real blog (real-blog.eu)

Inspirowane www.money.pl:

„Kaczyński ostrzega przed wysokimi cenami energii. „Odrzucimy Zielony Ład. Idziemy do Parlamentu Europejskiego, żeby odrzucić Zielony Ład – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w sobotę wziął udział w konwencji PiS. Jak przekonywał, Zielony Ład oznacza m.in. wyższe ceny energii, a także wyższe ceny działalności gospodarczej.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *