Inteligencja może się zwiększyć

Inteligencja może się zwiększyć. Dużo zależy od tego jak się wychowamy, w jakiej formie umysłowej będziemy po urodzeniu. Duży wpływ na to jacy jesteśmy inteligentni ma trening mózgu oraz odżywianie.

Kiedyś uważano że kobiety są mniej inteligentne, mają mniejsze i inaczej skonstruowane mózgi, w niektórych dziedzinach są wyraźnie w tyle za facetami np. matematyka czy szachy, myślę że z czasem w mądrym świecie różnice będą się zacierać i nie będzie dużej różnicy miedzy płcią w rozumowaniu w żadnej dziedzinie.

Test na inteligencję, Inteligencja

Mniejsze zdolności umysłowe kobiet były faktem, myślę że wynikało to z życia w którym płeć piękna była tylko w domu przy dzieciach, lub tak jak w niektórych kulturach gdzie kobiety mają mniejsze prawa, nie mogą prowadzić samochodów są odcięte od wiedzy i nie mają prawa zajmować żadnych wysokich stanowisk, do tego mają mniejsze prawa w sądzie … dalej tak jest w niektórych największych religiach na ziemi ale już nie chce mi się pisać na tematy wierzeń w cuda, myślę że po części z tych powodów kobiety miały mniej mocy obliczeniowej w głowach, na szczęście zmienia się to w cywilizowanym świecie którym mam przyjemność żyć.

„Inteligencja – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach nowych. Cecha umysłu warunkująca sprawność czynności poznawczych, takich jak myślenie, reagowanie, rozwiązywanie problemów.” (źródło Wiki)

Inteligencja jak talent bez wysiłku się nie rozwija, jest wiele czynników które sprawiają że ludzie mądrzejsi się stają. Co warto robić by być bardziej inteligentnym ?

Życie

Warto interesować się wszystkim w choć małym stopniu. Głębokiej wiedzy na każdy temat nie posiądziemy jest tego za dużo ale ogólne informacje pomogą nam łatwiej przyswajać wiadomości, bo gdy coś nas interesuje to dużo łatwiej zapamiętujemy informacje na dany temat ćwicząc pamięć i zwiększając doświadczenie z różnych dziedzin.

Sport i świeże powietrze dobrze wpływa na nasz mózg odpowiednio dotleniając cały organizm, co sprawia że głowa może pracować wydajniej.

Czytanie dobrych książek to chyba najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Tak samo jak trening ważny jest też odpoczynek, sen,  relaks, jak najmniej stresu.

Jak już wspomniałem na początku bardzo ważna jest też dieta i zdrowe odżywianie, dobrym treningiem dla mózgu jest Sudoku.

Bardzo źle na mózg wpływa częste oglądanie telewizji, podobno spada iloraz inteligencji podczas oglądania przeciętnych programów.

Test IQ

Można by jeszcze długo pisać na temat co dobrze działa na głowę a co sprawia że mózg staje się słabszy jak np. po alkoholu, mój wpis nie jest wyjątkiem w sieci i można znaleźć dużo różnych informacji na ten temat jedna chciałem coś takiego mieć u ciebie 😉

Inteligencja