Niemcy protestują przeciwko fabryce Tesli

Niemcy protestują przeciwko fabryce Tesli, gdzie setki aktywistów próbowały szturmem przejąć Giga Berlin. Mogliby się położyć pod samochodami, aby zakłócić jej działanie, lub znaleźć inny sposób. Protesty wynikają z wycinki lasu pod rozbudowę fabryki, co dla protestujących jest złem.

Mieszkając w Polsce, cieszyłbym się z obecności nowoczesnej fabryki, która prawdopodobnie należy do obecnie najmądrzejszego człowieka, zamiast lasu. Niemcom to może nie odpowiadać, ale wydaje się, że mają inne powody – las jest tylko pretekstem. Podejrzewam, że chodzi o sprzedaż samochodów, ponieważ nasz zachodni sąsiad był znany z produkcji najlepszych aut na świecie.

Tesla i SpaceX są niekwestionowanymi liderami w swoich branżach, a protesty wydają się pochodzić od osób niezadowolonych z redukcji w firmach takich jak BMW czy Mercedes. Nowy model Tesla 3 jest znacznie tańszy i oferuje lepsze osiągi niż popularne niemieckie samochody. Dodatkowo, wyposażony jest w zaawansowane technologie, takie jak Autopilot, tryb dla psów czy automatyczne odśnieżanie.

Tesla Semi 2 – real blog (real-blog.eu)

Płacenie na autostradzie z okienka kierowcy to jakiś absurd który jest w np. zacofanym kraju Polsce, w przyszłości a do tego zmierza Tesla nie ma być mowy o żadnych bramkach a jeżeli już to automatycznych. Ludzie siedzący na bramkach są nie potrzebni, jak kiedyś będą Kierowcy samochodów.

Niemcy protestują przeciwko fabryce Tesli.


inspirowane tvn24.pl

„Setki aktywistów klimatycznych starły się w piątek z policją nieopodal podberlińskiej fabryki Tesli – podają zagraniczne media. Protestujący przeprowadzili nawet próbę szturmu, a części z nich udało się przedrzeć na teren zakładu. Interweniowała policja, kilka osób zostało rannych, w tym trzech funkcjonariuszy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *