Nie ma mnie

Nie ma mnie. Powoli żegnam się z moim pamiętnikiem internetowym, znajomymi i Polską. Koniec kilkumiesięcznych wakacji. Fajnie było ale czas trochę popracować by zarobić na jedzenie i inne przyjemności. Być może coś napiszę ale najpewniej wrócę tu dopiero w sierpniu. I tak samo jak rok temu będę miał sześciomiesięczną przerwę.

PiS przejmuje władzę nad publicznymi mediami, które będą pewnie szły w kierunku telewizji Trwam lub coś podobnego. Może trochę przesadziłem ale telewizja i radio kontrolowane przez polityków,  czy to strona w którą to powinno się rozwijać? Przynajmniej jak dla mnie, bo dla polityków to wygodne by media mówiły co oni chcą.

Obecna władza w Polsce chyba myśli że możemy znowu być mocarstwem światowym. Zapominają że w czasach pokoju. 7 milionów ludzi wyjechało z tego chorego kraju który umiera, a następne miliony by chciały iść w stronę emigrantów zarobkowych takich jak np.

Ja. Jednak Anglia czy Niemcy nie są z gumy i nie możemy się tam wszyscy przeprowadzić. Współczuję ludziom którzy muszą tu pracować sam przechodziłem przez to 15 lat. Oczywiście nie wszyscy mają źle ale ogólnie nie jest łatwo tutaj żyć.

Póki co zawsze dużo się zmienia u mnie każdego roku, i teraz też mam plany które zmienią moje obecne życie. Mianowicie może się tak zdarzyć że do Polski będę wracał tylko na urlop lub nawet nie. Niee powinno to w tych czasach nikogo dziwić bo pewnie już każdy ma znajomych którzy wyjechali z kraju.

Niee wiem czy tak się stanie na 100% ale przyzwyczajam znajomych i siebie że tak się może zdarzyć, bo biorę to poważnie pod uwagę.

Stronę już przeniosłem na serwer Niemiecki, patrząc co się dzieje nie zdziwię się jak wejdzie jakaś cenzura nawet na prywatne opnie które są publicznie dostępne, może niee będzie tak źle że moja strona przestanie się wyświetlać w Polsce ale różnie może być 🙂

Postaram się przez te sześc miesięcy kiedy nie będę nic pisać odpowiadać na ewentualne komentarze, jednak proszę wybaczyć jak będziecie czekać dłużej niż zwykle.

Życzę moim Rodakom żyjącym i pracującym w kraju, by PiS nie okazał się taki jakim go od zawsze widzę … by spłacił długi kraju <które zaciągnęli na między innymi moje konto bez mojej zgody … i to nie za gierka tylko w przeciągu np. 10 lat !> i  dzięki temu poprawił sytuacje bytową Polaków, a nie poprawianie przez pożyczanie i rozdawanie, myślmy parę kroków do przodu, kiedyś trzeba będzie oddać ? 🙂

Do widzenia 😉

West

East

44.04.2016 Plany się zmieniają ale wpis zostaje na pamiątkę 🙂 wyłączam możliwość komentowania, nie mam teraz czasu prawie na nic 😉 zmieni się to z czasem na pewno ale teraz odpoczynek od mojego pamiętnika 😉 tymczasem

ps. Pozdrowienia dla Izy mojej przyjaciółki  😉

Nie ma mnie

4 komentarze do “Nie ma mnie”

 1. Masz rację, wszyscy TAM się nie pomieścimy. Też przez moment myślałam o wyjeździe. Może, gdybym nie miała „zobowiązań”? Wyszło, że to ja muszę „podkładać do pieca” … niczym żona marynarza 🙂
  Nie przeceniałbym roli obecnej władzy. Ten kto próbuje wprowadzać dyktaturę zawsze będzie się źle kojarzył i nie rokuje dobrze na przyszłość.
  Mierzi mnie powiązanie państwa z kościołem, myślałam, że coś się zmieni w tym zakresie, a okazuje się, że wręcz przeciwnie, naród chce wolności na kolanach.
  Doprawdy dziwnie pojmowana jest ta nasza demokracja. I nie mniej dziwni i niezrozumiali stają się Polacy.

  Niech Ci się tam dobrze wiedzie. Nie zdziwię się, jeśli nie wrócisz TU.
  Pozdrawiam.

  • Dzięki na pewno będzie dobrze 😉 teraz wprowadzają finansowanie z wspólnego budżetu polski religii w szkołach … co tam że tylko 50 % wierzy, co tam że niewierzący lub wierzący w innego boga muszą w polsce płacić na katolików ! co to za sprawiedliwość ? czy im kasy w tych nieskończonych bankach watykańskich brakuje ?? !! co to za system nauki, gdzie jest miedzy np. matematyką a polskim religia ? kogo my chcemy wykształcić ? ludzi co nie mają pojęcia o rzeczywistości i wierzą w głupoty ? nie jest tak że kłamstwo powtarzane 2000 lat stanie się prawdą, nigdy nią nie będzie ! denerwuje się że tak niewiele mogę zrobić i tak wielu ludzi nie kuma tak prostej rzeczy, że każda religia to kłamstwo … teraz w polsce każą płacić np. Muzułmanom i innym którzy nie chcą na fundusz kościelny dla katolickich księży, a później będą jęczeć jak im głowy krzywym mieczem będą chcieli obciąć … przecież my spoko jesteśmy … ehhh
   Demokracja według PiS to tylko taki punkt widzenia jaki ma Prezes, zero tolerancji że ktoś jest inny i np. woli sobie zapalić skręta niż pić wódę, każdy musi tu myśleć i robić tak samo…

   Mimo wszystko wierzę że będzie kiedyś spoko i ludzie będą sobie życzyć, wesołego każdego dnia a nie tylko świąt, wierzę że większość w końcu zrozumie że religia to ściema dla władzy i pieniędzy … mimo wszystko wierzę że będzie spoko ale nie wiem kiedy 🙂 pozdrawiam.

   [youtube https://www.youtube.com/watch?v=7JQiRp6ynOg?rel=0&w=560&h=315%5D

 2. Deawu, mam nadzieję, że wiara ta nigdy Ciebie nie opuści i spełni się to, w co wierzysz.
  Niestety, mi tej wiary brakuje, bo widzę jak obłudni są ludzie.
  Postanowiłam uciec z tego kraju, kraju , w którym się urodziłam i wiązałam z nim ważne plany na przyszłość. Uciekam przed kaczystami i purpuratami niczym Syryjka, w obawie, że się uduszę z braku wolności.

  Pozdrawiam Ciebie cieplutko, w końcu wiosna jest 😉

  • Dzięki, nie mam czasu by teraz się nad tym głęboko zastanowić, też bardzo mnie dręczy narzucanie jedynego słusznego stylu życia … jestem za wolnością jak np. w Amsterdamie czy w Waszyngton, chciał bym by każdego człowieka traktować z szacunkiem niezależnie od jego sytuacji materialnej itp. wiary mi nie braknie, za prawdę oddam z chęcią życie i o to będę walczył do końca, też nie ma mnie w kraju, denerwuje mnie sytuacja w Polsce i traktowanie ludzi jak baranów … również cieplutko pozdrawiam i na pewno Cię odwiedzę jakiś czas w którym będę znów rozmyślać, na razie mam etap w życiu zarabianie 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.