Bawaria

Bawaria

Bawaria. Minęły już cztery miesiące poza domem. Kiedyś powiedziałem do Cioci która już chyba ponad dziesięć lat pracuje w. Niemczech że pewnie czuje się tam jak w domu. Trochę oburzona powiedziała że jej dom jest w Polsce. To prawda że fizycznie znajduje się w Polsce, jednak będąc długo poza rejonem w którym s wychowało chyba można powiedzieć że to dom.  Nie mam tu na myśli siebie bo moja praca to tylko epizod w życiu pełnym niespodzianek. Jednak jeżeli ktoś np. mieszka 30 lat w Polsce i. 15 w Niemczech chyba może nazwać to miejsce przynajmniej, swoim drugim domem lub obecnym a wcześniejszy kraj miejscem w którym się wychowało.

Bawaria

Zresztą to zależy jak kto woli mi to obojętne. Tak dziwnie zacząłem bo wyszedłem chyba z wprawy w pisaniu i nie wiem o czym ale jest chęć coś napisać. By mój Internetowy Pamiętnik miał co przypominać gdy czas minie, pracuje głównie z. Rumunami i powoli zaczynam nawet w myślach liczyć w ich języku. A gdy pojawiają się obok od razu zmieniam język by w miarę możliwości być też dla nich zrozumiały. Ehh Bawaria.

Otacza mnie paru Niemców, jeden Polak i około 150 Rumunów których głównie mam koło siebie cały czas. Jest spoko wcześniejsze pokolenia miały gorzej, bez możliwości wyjazdu lub przynajmniej bardzo utrudniony, paszporty itp. A pokolenia które musiały walczyć w wojnach światowych to już w ogóle tragedia, w porównaniu z moim życiem w dostatku.

Jedna z ważniejszych wiadomości która dotarła chyba do wszystkich na całym świecie to wyjście Brytyjczyków z UE, czy to początek rozpadu Unii Europejskiej nie wiem różnie może się skończyć, nie słucham wiadomości od prawie pół roku czasami tylko coś zerknę na Google News, na pewno dla polaków to zła wiadomość a dla Brytyjczyków może i dobra zależy z której strony patrzeć.

Jeszcze trochę i znowu wrócę do pisania, ale póki co nie mam dużo czasu wolnego, Bawaria to miejsce przyjazne dla życia ludzi, przynajmniej w porównaniu z Polską … są tu bardzo pracowici ludzie i bardzo bogaci, dziwni mnie to że niektórzy mogliby nie pracować tylko odpoczywać cały rok lub przynajmniej 3/4 bo mają kasy opór, a pracują od rana do wieczora, mogliby się relaksować zwiedzać świat, rozwijać pasje czy hobby, a pracują ciężko ? praca chyba jest ich szczęściem i przyjemnością największą, lub myślą o przyszłości w przeciwieństwie do np. Greków 🙂 nie uogólniając oczywiście bo różnie bywa 🙂

Energia ze słońca, wiatraki i bardzo dobre piwo, BMW to Bawarska Fabryka Silników, (Bayerische Motoren-Werke), 

Bawaria to krzemowa dolina Niemiec, elektrownie atomowe, Audi, Allianz i wiele innych, inna kultura można powiedzieć lepsza kiedy ktoś nieznajomy którego widzisz pierwszy raz uśmiechnie się i powie cześć 🙂 prawie niespotykane w Polsce a tu jest to normalne.

Wiem że Polska została okradziona za czasów wojen … że to brak kasy sprawia że musimy w kraju walczyć o przetrwanie, że czasami brak kasy na jedzenie sprawia że ludzie zachowują się jak zwierzęta … że to politycy idioci rujnują kraj dla własnych korzyści ! nie myśląc o ludziach którym powinni służyć i o nich dbać …

Może kiedyś, może kiedyś będziemy jedną wielką rodziną na jednej niebieskiej planecie, jak mniej więcej napisałem na tablicy kończąc moją przygodę z Facebook, do którego nie mam ochoty wracać.

Bawaria

„I już więcej nie patrzę wstecz,
ale kiedy patrzę wstecz, widzę tylko moje szczęście.
Wszystko inne chętnie zasypałem,
po prostu zakryłem pięknymi wspomnieniami.
Uwierz mi bracie, ja nie patrzę już wstecz.”

Itd. 😉 tymczasem …

44 – jeszcze jedno 😉 „Prawdziwą miłość poznajesz w trudnych chwilach…” ; „Wahre Liebe erfährst du erst in schlechten Zeiten…”

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

Jeden komentarz do “Bawaria”

Możliwość komentowania została wyłączona.