Niską piłką prosto w Twarz

Niską piłką prosto w Twarz. Politycy to jeden z niewielu zawodów w których można kłamać, prawo łamać oraz wiele innych i raczej się nie ponosi odpowiedzialności. Takiej jaką by poniósł ogólnie zakładając normalny człowiek. Trochę mnie to drażni nie ukrywam yyyyy. PiS pokazuje swoje pazurki ale socjotechnika jest już tak rozwinięta że większość tego nie kuma. Liroy weź ją lub jego strzel bo jak ja to zrobię to będzie nieciekawie. Żarcik oczywiście :).

Niektórzy sobie tłumaczą to tym że jak wygrali to niech biorą wszystko. Nie jest dobrze gdy absolutna władza dużym państwem podlega jednemu człowiekowi np. „Prezesowi”. Każdemu może czasem odwalić i jakieś kontrole inne niezależne powinny być, jak np. powinny być niezależne sądy niepolityczne.

Ale też z drugiej strony powinny być uczciwe ! I jeżeli wyraźnie jakiś sędzia się pomyli też powinien ponieść tego konsekwencje. Skoro można wydać każdy wyrok bez konsekwencji to super 🙂 można mówić co się chce a raczej kto da więcej… nie uogólniając bo bywa różnie nie zawsze tak źle.

PiS i jego obietnica przedwyborcza … 500 złoty na dziecko, inaczej to brzmiało przed wyborami inaczej po, co ładnie podsumował. Gościu w garniturze poniżej 😉 dużo osób miało już dość PO a część jak np. ja postawiło na Kukiz’15.

Jednak wiele osób zostało oszukanych że na każde dziecko będzie 500 złoty miesięcznie, niby będzie ale na jakich warunkach to nie wiadomo się okaże, czy w ogóle tak będzie i kiedy.

Znamy takie oszustwa z przeszłości naszego kraju lub innych, ale czy może się to kiedyś zmienić ?

Czy może kiedyś tak być że ci na górze którzy powiedzą prawdę wygrają, a ci co okłamią przegrają ?

Może jeżeli by byli rozliczani po wyborach z przedwyborczych obietnic to by tak było, ale też mogło by tak być że spełnili kosztem czegoś innego co np. 7 krotne tyle straciło, ale spełnili więc robią co chcą przez 4 lata ^ ^

Trudno wszystko ubrać w przepisy, denerwuje mnie to gdy z ludzi robi się baranów i się ich bezkarnie oszukuje, nie chodzi mi tylko o ten przypadek niskiej piłki ale wszystkie, fajnie byłoby to zmienić, może kiedyś ?

ps. diss na polska