Marsz Niepodległości 2013

Marsz Niepodległości 2013, w 1918 rok polska odrodziła się po. 123 latach zaborów, wiadomo że można mieć pretensje że nie jest u nas. W kraju tak dobrze pod względem gospodarczym jak np. W Niemczech, ale bez sensu jest siłą przekonywać do swoich racji. czasami w wojennych chwilach nie ma wyboru i trzeba zabijać. Na szczęście już trochę lat minęło od ostatniej wojny w Europie. Można mieć do wszystkiego pretensję ale trzeba też docenić to że jest dużo lepiej niż 123 lata temu.

Marsz Niepodległości 2013

Ciężko zmienić wszystko w jeden dzień, dziś trzeba myśleć by było dobrze za następne 100 lat. To trochę powód dlaczego nie podoba mi się polityka rządu który „myśli”, dziś, teraz, pożyczki, dotacje. Kasa, zabrać emerytury a później nie ważne niech się nawet wszystko wali my sobie poradzimy. ząd się wyżywi, ale to temat na inny wpis. Świata nie zmieni się w jeden dzień co widać na przykładzie komunizmu w. Polsce, oficjalnie zniknął ale wiadomo że korzenie sięgały głęboko i jeszcze są pewne układy jak np. Sprawa Krzysztofa Olewnika, lub na przykładzie filmu Układ Zamknięty itp. itd. Inną sprawą jest to czy organizatorzy marszu chcą zmian na lepsze czy gorsze ? Podejrzewam że bliżej tym rozrabiającym ludziom do dyktatury niż demokracji.

Widziałem dziś fajną obrazkową lekcje historii u Znajomej na tablicy, polecam 😉

„8 stycznia 1918 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas W. Wilson przedstawił 14-punktowy program powojennego ładu w Europie, w którym punkt. 13.postulował utworzenie niezawisłego państwa polskiego z dostępem do morza.” (źródło Wiki)

Warszawa miałby się lepiej bez takiego wydarzenia…

W radio słyszałem wypowiedź eksperta który mówił że zachłysnęliśmy się bogactwem, stylem życia w. Anglii bo przecież dużo polaków wyjechało, młodzi ludzie zaczynają tęsknić za krajem, wsią, chlebem swojskim i w taki sposób mogą obawiać się radykalni patrioci. Oczywiście teoretycznie takie zamieszki mogą być spowodowane nawet dziurą ozonową ale czy warto w taki sposób sobie to tłumaczyć ? wszedłem na ich profil Facebook by sprawdzić o co im chodzi ?

Nie lubię się taplać w takich w czeluściach nienawiści i debilizmu ale ciekawiło mnie to czemu ? Wychodzi na to że mają jakieś wierzenia i zasady które chcą wprowadzić w życie bo jest ich „aż” sto tysięcy. Może gdyby zaczęli rozmawiać i przekonywać w kulturalny sposób że mają rację przybyłoby ich parę milionów ? Chyba siłą chcą obalić ” Rząd Tuska” i siłą wywalczyć np. władzę nad wojskiem i np. zaatakować Rosję ? …

Pożar przed ambasadą w Rosji

Pożar przed ambasadą Rosji jest chyba z powodu Hołdu Ruskiego ? Sami piszą u siebie na profilu „Wczoraj mieliśmy 402 rocznicę hołdu ruskiego (hołd Szujskich). Ze względu na okoliczności tego epokowego wydarzenia zostało ono całkowicie wymazane z naszej historii jeszcze przez cenzurę carską w. XIX wieku, a komunistyczna cenzura PRL podtrzymała tamten rosyjski zapis. Hołd ruski i data 29 października 1611 roku nie istnieją nie tylko w podręcznikach, encyklopediach, książkach, ale zostały celowo usunięte ze świadomości i pamięci narodowej Polaków.”

Pedalska wiązanka na Placu Zbawiciela

Sprawa Smoleńska może podgrzewać sprawę rosyjską, już trochę trąbienie o zamachu cichnie ale wiadomo kto w tej sprawie dokłada do pieca ? Pis, komisje śledcze z poszlakami a nie dowodami (na początku kłamią w bardzo ważnych sprawach, później jak już nie mają wyjścia to się przyznają że kłamali i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji ) niektóre media które nie wiedzą że namawiają do wojny czy głupoty lub robią to specjalnie a powodem mogą być różne przyczyny takich działań.

Nie zagłębiałem się w szczegóły powodów które przyświecają organizatorom i członkom, wole posłuchać muzyki, jeżeli ktoś uważa że warto walczyć w taki sposób i takie zamieszki są potrzebne to zapraszam do kulturalnej konwersacji, mi się takie pożary nie podobają.

3 komentarze do “Marsz Niepodległości 2013”

  1. Jakby się tak dobrze zastanowić, to w ogóle dziwne, że się nawzajem wszyscy nie pozabijali.
    Nie wiem co to w ogóle za świętowanie, skoro co roku kilka ulic zostaje zniszczonych, do tego podpalili tęczę, nie wiadomo po co. Moim zdaniem należało by płakać, że Naród nasz taki głupi. A o sprawie Smoleńska nawet nie chce mi się wypowiadać, codziennie przecież można o tym usłyszeć ;/
    Pozdrawiam!

Możliwość komentowania została wyłączona.